Herşey Ne Kadar Güzel Başlamıştı

Antalyaspor adına kötü bir ilk yarıyı geride bıraktık. Oysa her şey ne kadar da güzel başlamıştı …

Herşey Ne Kadar Güzel Başlamıştı
27 Aralık 2017 08:20

Antalyaspor adına kötü bir ilk yarıyı geride bıraktık. Oysa her şey ne kadar da güzel başlamıştı. Sosyal medya hesabından duyurulan ve ülke spor gündemine damga vuran Menez transferinin yanı sıra Djourou, Maicon, Vainqueur gibi isimlerin transferi, “10 numara” isteğimizin tam karşılığı olan Nasri transferi…

Ali Şafak Öztürk’ün geçen sezon göreve geldiğinde bahsettiği bir hedef vardı. Antalyaspor 2016-2017 sezonunu ilk beş içerisinde tamamlayacaktı. 2017-2018 sezonunda ise hedef şampiyonluktu. Bu hedef sezon başında sitemizde Başkanla gerçekleştirilen röportajda “şampiyonluk“tan “şampiyonluk yarışında yer alma“ya evrildi. Yine “şeffaf” olacağı açıklanan yönetimimiz bu sözünü tutamadı. Sosyal medya hesapları desek ona keza, en basitinden “kamp kadrosu“nu dahi bu sezon taraftarlarla paylaşmaktan imtina etti. Geçen sezondan kalma o motivasyon, takıma doğru şekilde aktarılamadı. Takım içi dengelerin de çökmesi sonucu şampiyonluk parolasıyla girilen sezonda elde bir tek Türkiye Kupası hedefi kaldı.

Ligin son haftasında oynanan Alanyaspor maçına da değinirsek, Antalyaspor taraftarları olarak galibiyeti özlemişiz. Bu galibiyetle görüldü ki bize dünya yıldızları değil, aksine inanan, formasının hakkını veren ve sahada yüreğini ortaya koyan 11 isim gerekiyor. Umarım Alanyaspor galibiyeti yeni bir sayfa olur ve ligin ikinci yarısında oynayacağımız Beşiktaş maçıyla birlikte yıkıntılar arasından sıyrılıp silkelenmiş ve kendine gelmiş bir Antalyaspor görürüz. Unutulmasın ki hiçbir lig biz olmadan “süper” olmaz.

Yitirilen umutlar, hayal kırıklığı transferler, gönderilen hocalar, başarısız bir yönetim, istifalar, genel kurullar, galibiyetler, yenilgiler derken ligin 17 haftasını geride bıraktık. Ligde ilk yarıyı 17 puanla küme düşme hattının bir sıra üzerinde, 15. sırada kapattık. Şimdi önümüzde yarın oynanacak bir Kayserispor maçı var. Türkiye Kupası, Antalyaspor’un bu sezon Avrupa hedefine ulaşması için eldeki tek seçenek olarak önem vermemiz gereken bir platform. Batan gemiyi terk eden generallere inat oyuncularımızın Kayserispor mücadelesinden alınlarının akıyla ayrılacağını düşünüyorum.

Bilenler bilir, Antalya’da yönetici bulmak zordur. Antalya’dan para kazanıp şehir meydanını bilmeyenlerin bile olduğuna duyuyor, bu ilgisizlik karşısında şaşkınlığa düşüyoruz zaman zaman. Hem iş adamı olacak, hem de sadece Antalyaspor sevdalısı olacak ha… Toplasanız böyle 50 kişi ancak çıkarırsınız koca şehirde. 10 Ocak’ta yapılacak Olağan Genel Kurul’da umuyorum Antalyaspor için her şeyin en iyisi olur ve Başkan kim olursa olsun, oluşacak yönetim kurulu gerçekten Antalyaspor sevdalısı isimlerden oluşur.

Herkese iyi yıllar dilerim.