Hedef ve Beklenti

Fahrettin Kayan yazdı…

Hedef ve Beklenti
2 Eylül 2019 09:52

Takımda ve takımın halini yorumlamada büyük bir boşluk var. Bizim hedefimiz nedir?

Hedef ligde kalmak ya da ligi orta sıralarda bitirmek ise, Konyaspor önünde alınan beraberlik sevindirici. Ancak hedefimiz üst sıralar ise öne geçmiş ve iyi götürdüğümüz maçta alınan beraberlik son derece üzücü!

Başkan “Üst sıralar, Avrupa” derken, Bülent Hoca ligde kalmaktan bahsediyor. Taraftar Avrupa hayali kurarken, her hafta sahadaki oyunu gördükçe demoralize oluyor. Artık bu takımın hedefi net bir şekilde belirlenmeli ki önümüzü net olarak görüp, beklentilerimizi ona göre belirleyelim. Eğer Başkanın hayalinin peşinden giderek Avrupa sıralarını hedefliyorsak, Bülent Hoca üstünden baskıyı atmak için “Alabildiğimiz kadar puan alacağız” söylemlerini bir kenara bırakmak zorunda. Yok, hedefimiz gerçekten toplayabildiğimiz kadar puan toplamaksa bizler de maçları bu beklentiyle izleyelim.

Yeni santrafor transferimiz Gustavo Blanco’nun ilk maçta ortaya koyduğu izlenim TAM İSABET transfer. Nokta atışı.

Beklentilerimizin çok yüksek olduğu Aatıf, ilk 3 haftada beklentilerimizin çok ama çok altında kaldı.

İki sezondur kanayan yaramız olan sol beke takviye geldi ancak kendisini daha sahada göremedik.

Bülent Hoca çok iyi niyetli ama maalesef sezona formda başlayamadı. Sahaya sürdüğü ilk 11 ve oyuna yaptığı müdahaleler akıl alır gibi değil. Geçen hafta gol atmamız gereken dakikalarda forvet çıkarıp, forvet oyuna almak nasıl bir futbol mantığı ki geçen hafta gol beklerken oyundan aldığı Mukairu bu hafta bizi ipten aldı.

Kısacası artık hedefimizi netleştirelim. Boşlukta savrulurken “ne olursa kaderimiz” demeyelim ve hem oyuncular hem taraftarlar olarak beklentilerimizi buna göre belirleyelim.

Kimse üstünden sorumluluk atmaya ya da “Benim hedeflerim daha yüksekti ama ayak uyduramayanlar oldu” şeklinde bir bahanenin altyapısını oluşturmaya çalışmasın.