Harikaydık

Himmet Güler yazdı…

Harikaydık
18 Mart 2020 08:54

Maç öncesi sahaya çıkan kadroya baktığımda oldukça ofansif bir kurgumuz olduğunu gördüm. Açıkçası ayağa pas yüzdesi yüksek, hızlı hücumlar ile rakip kaleye giden rakip karşısında biraz tedirgin olmadım değil. Lakin sahaya sürülecek en iyi 11’i seçmişti Tamer hoca. Risk almıştı. Rakibe önde basacaktık.

Son haftalarda yeni transferler harici Fredy ve Amilton bence çok iyi işler yapıyorlar. Fredy zaten iyice uçmaya başladı. Ama Amilton’un teknik kapasitesi belli. Bu iki oyuncunun ortak özelliği, çok süratli olmaları. Amilton’un son 3 haftada rakip oyunculara kaç tane kart gösterttiğini ben artık sayamaz oldum.

Rakip takım bu sezon Avrupa’daki bütün ligler arasında her oynadığı maçta gol atan tek takımdı. Deplasmanda en fazla gol atan takımdı. Ama biz bu rakibe karşı neredeyse pozisyon bile vermedik. Gerçekten müthiş oynadık. Sahanın her alanında rakibe karşı üstündük. İlk 10 dakika içerinde zaten ne olduklarını şaşırdılar. Bu zaman diliminde 2 topumuz maalesef direğe takıldı. Gol geç geldi ama o zamana kadar çoktan farkı çıkarmalıydık.

Sahadaki rakibimiz şampiyonluğa oynayan bir rakipti puan tablosunda. Lakin biz de son 7 maçtır yenilmeyen bir takımdık. Sivas maçında sahadaki oyunumuz tam tersini söylüyordu. Sanki şampiyonluğa oynayan takım, Antalyaspor’du.

Malumunuz dünya bir bütün olarak virüs belası ile savaşıyor. Bu bağlamda futbol maçlarının geleceği ne olacak belli değil. Belki de Sivasspor maçı, sezonun son maçıydı. Zira art arda gelen dedikodulara bakacak olursak liglerin tatil olacağı, liglerin bitirilebileceği gibi konular var ortada. Umarım bu beladan bir an evvel, en az can kaybı ile kurtulur dünyamız.

ETİKETLER: ,