Hadi Hemen Eleştirelim

Engin Erdem yazdı…

Hadi Hemen Eleştirelim
5 Ekim 2020 09:28

Kendimi bildim bileli Antalyaspor’u takip ediyorum. Üzülerek söylemek istiyorum ki kaos ve polemiği stabiliteden çok daha fazla seviyor ve istiyoruz.

Anlayışla karşılayamıyoruz. Gözlerimiz sürekli eksik gedik arıyor. Genele değil, detaya bakıyoruz. Denizin güzelliği ve enginliğinle değil, o denizin üzerindeki dal parçasını önemsiyor ve ona dikkat ediyoruz. Hal böyle olunca da en ufak bir durumda hazır olan silahları çıkarıp ateşliyoruz sağa sola.

Sabır yok. Bir dakika derin nefes alıp düşünmek yok. Genele bakmak hiç yok. Üç haftada yedi puan alan, haftalardır yenilmeyen takımı değersizleştirip önemsizleştiriyor ve yana yakıla suçlu arıyoruz.

Ne bekliyoruz, şampiyonluk mu? Şampiyonlar Ligi’ne katılmak mı? Avrupa Ligi mi yoksa kümede kalmak mı?

Kendimize soralım, ona göre değerlendirelim. Bu takım bu sezon kupayla beraber kırkın üzerinde maça çıkacak. Futbol bu, kötü oyunda var kötü skor da var. Futbolun bu doğasında var. Zaten onun için bu kadar seviyoruz futbolu. Makine gibi değil, sürekli değişken ve sürekli değişen bir futbol…

Hemen güven kaybı yaşamak doğru değil. Bu taraftarsız sezonda olumsuz olarak etkilemeden, olumsuz etki etmeden, yıkıcı değil yapıcı olarak davranmak en doğrusu.