Güzel Skor & Sıkıcı Futbol

Kalan 6 haftada daha da üstleri zorlayabiliriz, bunun için oldukça müsait bir fikstürümüz var…

Güzel Skor & Sıkıcı Futbol
16 Nisan 2019 08:57

Kasımpaşa maçı, Bursaspor ve Göztepe’nin kaybettiği haftada alt sıralarla bağımızı koparmak adına oldukça önemli bir maçtı. İyi başladık ve golü de Chico’nun özel pasıyla bulduk. Sonrasında Kasımpaşa ve Antalyaspor gol kaçırma yarışına girdi. Chico’nun amatörce yaptığı faulden sonra Antalyaspor tamamen kendi yarı alanına çekildi ve hızlı adamlarıyla pozisyon bulmaya çalıştı. Amilton ve Serdar Özkan çok net pozisyonları harcadılar. Kasımpaşa da gol veya goller bulabilirdi ama kalede Boffin resmen devleşti.

Bu maçta da anlamsız şekilde kaleye dönülen toplarla ortada pozisyon yokken rakibe şanslar yarattık. Bülent Korkmaz’ın bu tarz pasları çalıştırdığını düşünmüyorum ve bu tarz pozisyonlara acil çare bulması gerektiğine inanıyorum. Baskı altındayken topu geriye vermek yerine ileri vurmak veya en kötü taça atmak, defansımızın kontraya yakalanmasını engelleyecektir.

Kalan 6 haftada daha da üstleri zorlayabiliriz, bunun için oldukça müsait bir fikstürümüz var. Kadroda daha az şans bulan isimlerin alacakları sürenin de artacağını düşünüyorum. Gelecek senenin kadro planlaması açısından artık önümüzde uzunca bir süre var ve bu maçlar bunda belirleyici olacaktır.

Stadımızın önüne konulan Akrep Heykeli için ise emeği geçenler sonsuz teşekkürler. Umarım altındaki platformda yapılacak olan rötuşlarla beraber daha da güzel görünecektir.

Bu hafta sonu belki de Avrupa hayallerini yeşertmek adına Akhisar deplasmanında olacağız. Dolu bir deplasman tribünüyle ,3 puan almak dileğiyle…