Güzel Futbol

Belli mi olur, gelecek sezona belki Antalya Arena’da Manchester United’ı ağırlarız. Bunun için de takımımızın arkasında durmalıyız …

Güzel Futbol
17 Mayıs 2017 08:28

Fenerbahçe deplasmanından galip döndük. Haftalardır Fenerbahçe berbat futbol oynuyordu. Rıza Hocayı zamanı geldiğinde çok eleştirdim. Ama bu hafta dersine gerçekten iyi çalışmış. Fenerbahçe takımının zaaflarını iyi görmüş Rıza Hoca. Bu yüzden de hakkını vereyim, tebrikler Rıza Hoca.

Oyunu ilk yarı boyunca çok iyi sıkıştırdık. Fenerbahçe’nin hızlı oyuncuları zaman zaman 20 metreye kadar sıkışan oyunda boş alan bulamayınca etkili olamadılar. İlk yarı boyunca rakibi durdurup arada bir de gol sıkıştırmak istedik.

İkinci yarı ise yeşil sahada görmek istediğimiz bir Antalyaspor vardı oyunda. Tam tersine Fenerbahçe’nin ise hiç görmek istemeyeceği bir Antalyaspor’du bu. Mükemmel oynadık 2. yarı boyunca. Önde bastık, pres yaptık, özellikle El Kabir ile soldan Fenerbahçe takımını darmadağın ettik. Hemen ikinci yarının başında gelen gol çok iyiydi. Deniz’in Volkan’ı çalımlaması ve sonrasında hızlıca topu ağlara göndermesi usta işi bir bitirişti. Biraz beklese büyük ihtimalle gol olmayacaktı pozisyon.

İlerleyen dakikalarda artık bol bol pozisyon ürettik. Açık konuşayım ki takımı bu maçta eleştirebileceğim tek nokta şu, 4-0, 5-0 olacak maçı maalesef 1-0 aldık. Karşı karşıya kaçan gol pozisyonlarını geçtim, son pasları doğru yere atabilseydik çok daha farklı kazanabilirdik. Neyse, 1-0 olsun bizim olsun diyelim.

Taraftarımız güzel bir sayı ile Kadıköy deplasman tribününde yerini aldı. Bilet fiyatlarının yüksek olmasına karşın çok güzel bir sayı bu bence. Sadece 24 saat yolda geçen bir deplasman… Hepsinin emeğine sağlık.

Hafta sonu Bursaspor ile çok ama çok önemli bir maça çıkacağız Antalya Arena’da. Antalya halkı artık gereken desteği vermelidir takımına. Belli mi olur, gelecek sezona belki Antalya Arena’da Manchester United’ı ağırlarız. Bunun için de takımımızın arkasında durmalıyız.

Haydi Antalya,takımına sahip çık!