Güzel Başlangıç

Himmet Güler yazdı…

Güzel Başlangıç
A+
A-
20 Ağustos 2019 08:53

Skorun yanında oynanan futbol da çok güzeldi. Yazının en sonunda yazacağımı en baştan yazayım;

En güzeli tribündü. Tıka basa doldu deplasman tribünü ve Göztepe gibi sert tribün yapan bir deplasmanda 90 dakika Antalya tribününü dinledi İzmir. Dakikalar geçtikçe tribün de vitesi arttırdı ve maç sonu hak edilen bir galibiyet geldi.

4-5 tane eksik oyuncu olmasına rağmen takım gayet güzel oynadı. Bu demek oluyor ki, hazırlık döneminde maksimum verim alınmış. Forvete koyduğumuz Mukairu cidden kumaşı sağlam oyuncu. Kaleye sırtı dönükken çok seri bir şekilde kaleyi önüne alabiliyor. Sürati gayet iyi. Sorumluluk alıyor. Üç savunma oyuncusunun üzerine tek başına dalabiliyor da. Bu oyuncuyu takımımıza kazandıran scout ekibi gerçekten güzel bir iş çıkarmış.

Ufuk gayet güzel işler yaptı maç boyunca. İki defa kademeye girmesi vardı ki çok hoşuma gitti benim. Takım halinde ayağa pas organizasyonlarımız gayet başarılıydı. Çok soğukkanlı oynadık. Göbeği kapatınca Göztepe’yi kanatları kullanmaya mecbur bıraktık. Celustka ve Nazım, bekleri güzel savundu. Onlardan geçen toplarda da Diego ve Bahadır tamamen hatasız oynadı ve rakip, kalecimiz Boffin’e hiç rahatsızlık veremedi.

Lige galibiyet ile başlamak çok güzel. Doukara transfer oldu. Şimdi o bölgeye gerçekten kumaşı iyi, tecrübeli, iş bitirici ve usta bir golcü almalıyız. Takıma bir de sol bek aldığımız zaman transfer olayını bitirmiş olacağız.

Haftaya Denizlispor ile evimizde karşılaşacağız. Çok ama çok önemli bir maç olacak bizim adımıza. Şayet 3 puan ile ayrılırsak bu maçtan, fikstür avantajı ile birlikte çok farklı bir durum ortaya olabilir. Hoş; hedefimiz nedir, bilen yok.