Gururluyuz

Eda Genç Aydın – Sezon sonu değerlendirmesi …

Gururluyuz
6 Haziran 2017 09:23

Sezon başından son maça kadar Antalyaspor’da çok karmaşık duygular yaşadık. Sene başında düşmeyelim diye dualar ettik. Maç kazanamadığımız haftalar oldu üst üste. Kendi evimizde haftalarca maç alamadık, deplasmanda kazanamadık. Sonunda çareyi hoca değişikliğinde bulduk ve Rıza Hoca kaderimizi yeniden çizdi.
Sezonda 34 maçta 17 galibiyet aldık. Bu galibiyetlerin çoğu “bu maçı almalıyız” dediğimiz kritik maçlardı. Üst sıralardan inmememiz için gerekli galibiyetlerdi. 7 beraberliğimiz var. Bu maçlarda da “puan kaybetmemeliyiz” dedik ve başardık. Geri kalan 10 mağlubiyetin de nazar boncuğu, şanssızlık ve eski hocadan kaynaklı hatalar olduğunu söyleyebilirim.

Sezon başındaki gibi gitseydik ne futbolcularda moral kalacaktı ne bizde. Hoca değişmese, motive olunmasa küme düşerdik. Ama şans bizden yana oldu ve en diplerden en yükseğe yazdırdık adımızı. Kendi kulüp tarihimizin en iyi puanını toplayarak ligi 6. sırada bitirdik. Gururluyuz.

Öyle ki aslında en diplerden çıktığımızı da unuttuk ve Avrupa kovalamaya başladık. Avrupa’ya gidemiyoruz diye üzüldük, o derece… Aslında bu da ders olmalı bize. Avrupa’ya gidişimiz ya da şampiyon oluşumuzun bir başka takıma bağlı olmaması için önceden daha çok çalışmalıyız. Bir başkasına bağlı oldu mu tadı kalmıyor. Doğrudan yaşamalıyız sevincimizi. Maçı aldık mı kafa rahat olmalı. “Gidiyoruz Avrupa’ya!” diyebilmeliyiz temiz temiz.

Antalyaspor’un sadece bir takım olmadığını sezon başından şimdiye dönüp baktığımda bir kere daha anlıyorum. Maç günleri evde hummalı bir çalışma oluyor. Eşimle iş bölümü yapıp maç saatine kadar Antalyaspor için hazırlanıyoruz resmen. Maç istatistikleri, kadrolar ve sonunda maç… O maç saati birlikte bir şeyler yapmanın verdiği duyguya Antalyaspor’u da katmak olağanüstü bir duygu. Tabii bu televizyon başındaysak… Bir de deplasmanda maç izlemek var. O daha harika elbette…

Antalyaspor bizim için sıradan bir şey değil. O hayatımızın en önemli yerinde. Bazen en kıymetli zamanlarında… İzmir’de gezdiğimiz sokaklarda bile Antalyaspor’u bulmak yaptığımız en güzel iş…

Antalyaspor’u sezon açılana kadar özleyeceğiz. Ama öyle böyle değil! Yine de her an her fırsatta adını anmaktan, sokaklarda gezerken birden beste söylemekten, uzakta da olsa Antalyaspor formasıyla dolaşmaktan geri kalmayacağız.

Bu arada da yapılacak transferlerde kulaklarımız. Umarım seneye nokta atışı değişiklikler olur. Kadroda kalması gereken isimler de mevcut… Her şeyin en doğrusu olsun ve dediğim gibi kimseye söz bırakmadan Avrupa’nın yolunu bulalım. Hatta ve hatta şampiyon olalım.

Bize yaşattığın her duyguyu kalbimizin en güzel köşesine koyuyoruz. Seni gerçekten sevenler için elinden gelenin en iyisini bize göster seneye. Seni tam da bıraktığın yerde bekliyor olacağız.

Her şey için teşekkürler Antalyaspor!

 

 

 

ETİKETLER: