Gururlan Antalya

Kayseri maçıyla başlayan bu hikaye bir peri masalı gibi sürüyor hala …

Gururlan Antalya
31 Mayıs 2017 08:28

Yine bir deplasman ve yine gururlu bir şekilde dönmek…

Bu tabloyu görünce gururlanmamak elde değil. Sekizinci haftada üç puanla ligin dibindeyken, çoğu kişinin ilk düşme adayıydık ligde. Bizim hikayemiz de işte ondan sonra başladı. Rıza Hocanın gelişinden sonra Rizespor maçında 90+’larda yediğimiz golle berabere kaldık. Beşiktaş maçında ise ilk devrede girdiğimiz pozisyonlardan yararlanamamış ve hakemin de katkısıyla mağlup olmuştuk. O iki maçta takımdaki ışığı gören taraftarımız dokuzuncu haftada bir pazartesi maçı olmasına rağmen Kayseri deplasmanına 500 kişiyle çıkarma yapmıştı. Bu inanmışlık takıma yansımış ve ligin 9. haftasında ilk üç puanımızı almıştık. Ondan sonrası çorap söküğü gibi gelmeye başladı. Sonrasını herkes biliyor zaten.

Kayseri maçıyla başlayan bu hikaye bir peri masalı gibi sürüyor hala. Finali bu hafta Kasımpaşa’da yaptık. Kadıköy’den beklediğimiz beraberlik haberi gelince Lig beşinciliğimizi garantiledik. Bu başarıyı Avrupa Ligi’ne giderek taçlandırmak güzel olur fakat o Başakşehir’e bağlı, bekleyip göreceğiz. Yönetim, futbolcu ve taraftar bir olunca bir camianın nasıl başarılı olacağını göstermiş olduk. Başarımızın en önemli mimarları Rıza Çalımbay ve ekibi bence. Takımımızla Rıza Çalımbay’ın görüştüğünü duyduğum günden beridir hep burada yazdım en doğru tercih olacağını. Sağ olsun hocam hiç yanıltmadı beni. Elbette bu kadar üst düzey bir başarı beklemiyordum ama alt sıralardan kurtulmamızın reçetesi onda saklıydı bence. Devre arasında yapılan bir iki isabetli takviyeyle başlayıp elindeki kadrodan maksimum verimi aldı hep. Hakkımızla bugünlere kadar geldik. Deyim yerindeyse söke söke aldık puanları.

Son iki sezondur dikkat ediyorum Antalyaspor belirli bir kesimin takımı olmaktan çıkmış,  neredeyse bütün şehir desteklemeye başlamış. Aynı zamanda son 2-3 senedir taraftar profili de değişti ve bu değişim klasik taraftar-kulüp ilişkisinden çok bir aile ortamı yarattı.

Ne kadar yazsam az… Gururluyuz, mutluyuz… Çok şükür alnımızın akıyla güzel bir konumda ligi bitireceğiz. Gururlan ANTALYA…