Gültekin Gencer’den Samuel Eto’o İtirafı

Gültekin Gencer, Samuel Eto’o ve Türk futbolu hakkında özel açıklamalar yaptı…

Gültekin Gencer’den Samuel Eto’o İtirafı
29 Ocak 2016 13:49

İstanbul’daki Futbol Zirvesi’ne katılan Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, Samuel Eto’o ve Türk futbolu hakkında özel açıklamalar yaptı.

Futbol Zirvesi’nin Türk futbolu için tarihi bir gün olduğunu açıklayan Gültekin Gencer, Antalyaspor’un da içinde bulunduğu Kulüpler Birliği’nde böyle bir güne tanıklık etmenin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Gencer, yıllardır düşünülen ve konuşulan ama bir türlü hayata geçmeyen ya da bu projenin hayata geçmesini işlerine gelmeyenlerin engellemelerine rağmen Mayıs ayında yapılacak kanun değişikliği ile Kulüpler Birliği’nin kendi şirketini kuracağını söyledi.

Türk futboluna gelecek olan bu yeni sistemin dünyadaki örnekleri son derece iyi bir şekilde çalıştığını kaydeden Gencer, bu çalışmayla gelirlerinin artması ile şu zamana kadar Türkiye’de şampiyon olmuş takımların yaptığı hovardalıkları yapmadan, ayaklarının üstüne basan bir takım olarak kendilerinin de süreklilik sağlayan bir Antalya olacaklarını ifade etti. Hedeflerinin sadece Türkiye’de olmadığını belirten Antalyaspor Başkanı, Avrupa’da da söz sahibi olan bir Antalyaspor yaratmak istediklerini açıkladı.

Samuel Eto’o konusunda da açıklamalarda bulunan Gencer, Samuel Eto’o’nun kendileri için bir proje transferi olduğunu ve proje transferinin sportif bir başarıya da dönüştüğünü söyledi. Eto’o’yu proje transferi yaparken dahi kendilerinin Eto’o’nun bu kadar dünya yıldızı olduğunu bilmediklerini belirten Gencer, ” Bize geldikten sonra baktık ki FIFA’nın tek yüzü oldu. Dünya Kupası grup kura çekimini Eto’o yapıyor. FIFA Yılın 11’ine ödül veriyor. Böyle bir yıldız getirdik. Bugün Antalyaspor herkes tarafından bilinen bir takım haline geldi, dünya yıldızları bile Eto’o sayesinde Antalyaspor’u biliyor. Biz de böyle bir tanıtım yüzünü oluşturduğumuz için çok mutluyuz” diye konuştu.