Göz Var İzan Var Rıza Hoca

Ramazan Özaylı yazdı…

Göz Var İzan Var Rıza Hoca
8 Mart 2022 11:58

Rıza Çalımbay’ın maç sonu açıklamalarını izledikten sonra Türk futbolundaki genç hocalara yöneliş rüzgarının ne kadar doğru yönden estiğini daha iyi anlamış olmamız lazım. Bizim oynadığımız oyun kısırdı fakat tek sebebi Rıza Çalımbay’ın sıkıcı ve karmaşık futbol anlayışıdır. Türk futbolu adına geliştirici yönde taş üstüne taş koymamış, gençlere yönelimi nispeten zayıf bir futbol adamının maç sonu “Bütün uzunları oyuna aldılar” demesi abeste iştigaldir.

Kendisi karşılaşmayı yedek kulübesinden takip ediyor ancak takip ettiği noktanın artık onun adına yanlış yer olduğu, maçları tribünden daha güzel açıyla izlemesinin zamanı geldiği aşikar.

Antalyaspor’da görev yaptığı dönemde tribünlerde insanların içi geçer, yarı uykulu bir hal alırdık.

Geçtiğimiz yıllarda bizden aldığı yenilginin vahametiyle Antalyaspor’u küçük görmeye kalkmıştı. O gün de bugün olduğu gibi gereken cevabı almıştı. Geçmişte halledemediğiniz kişisel hesaplaşmalarınız yüzünden ortaya konan mücadeleye gölge düşürmenize müsaade etmeyiz, kusura bakmayın. Türk futboluna katkınız ortada, size kariyerinizde başarılar dilerim.

Yukarıda bahsettiğim abes durumu sayılarla izah edelim:

ÇIKAN                                    GİREN

Mehmedi– 1.83 m           ↔   Fredy 1.70 m

Hakan – 1.78 m                ↔  Poli 1.82 m

Doğukan – 1.80 m           ↔ Gökdeniz 1.80 m

Ndao – 1.76 m                  ↔ Fedor 1.81 m

Adriano –  1.84 mm         ↔ Haji 1.93 m

Göz var izan var Rıza Çalımbay! En uzun isim olarak Haji Wright giriyor ve mevkisi santrfor. Yapılan beş değişiklikte yalnızca 1 stoperi oyuna alıyoruz. Seneye maç gününden önce taleplerinizi iletirseniz sizi memnun etmeye çalışırız!

Doğu, kuzey ve güney tribünlerinin üst katlarının kapatılması, dağınık olan taraftarı bir araya getirerek sahaya etkiyi ciddi anlamda artırdı. Böylece tribünler son düdüğe kadar oyunun içinde kalarak galibiyette önemli rol oynadı. Rıza Çalımbay’ın Sivas’ı klasikleşen renksiz ve sıkıcı oyun anlayışından vazgeçmeyince de sahada oynanan tam da tahmin ettiğim gibi kısır kaldı.

Takımda en son kurcalanacak yer olan savunma hattı artık tam anlamıyla işler vaziyette ve hatta yedeklerde Fedor gibi bir hazır stoperimiz de bulunmakta.

Antalyaspor olarak devre arasında gelen futbolculardan sonra oynadığımız oyun ortada. Yenilerin hiç birini şimdilik ayırt etmiyorum ama hepimize ters köşe yapan Fernando diye bir gerçek var. Her maç bizlere “Sen neredeydin be kardeşim” dedirtmeye devam ediyor. Transferinde emeği olan her kim ise yürekten teşekkür ediyorum. Bu takıma sezon sonu eksik ve boşalacak mevkilere yapılacak takviyelerle daha güzel günler göreceğimize inanıyorum.

Sivasspor ataklarının nerdeyse tamamını kendine göre sol kanadından yapıyordu. Bunu net bir şekilde analiz eden ekip, Adana’da sahada olan Bünyamin’i kenara çekerek Floranus’u tercih etti ve Floranus’un görevini eksiksiz yerine getirmesi sayesinde Sivas’ın ileride pozisyon üretmesinin önüne geçildi.

Çok kıymetli ve nefes aldıran bir 3 puanı haneye yazdırarak Başakşehir deplasmanına daha az stresli gideceğiz.

Tüm takımı ve stada gelen gerçek Antalyasporluları yürekten kutluyorum.

Herkesin eline ayağına sağlık.