Göz Göre Göre

Selin Antalya yazdı…

Göz Göre Göre
23 Aralık 2019 10:59

Antalyaspor taraftarının başlatmış olduğu #AyağaKalkAntalyaspor hashtagi  ile başlayan sosyal medya çağrısı, bana göre çok etkili olmuştu. Fakat etkili olan kısım sadece taraftardı. Maalesef takım için bu çağrı etkili olmamıştı. Stattaki ambiyans ve coşku muhteşemdi. 07 Gençlik ve ForzAntalya taraftarlarının 90 dakika boyunca taraftarı coşturması, rakibe baskı kurması tam anlamıyla efsaneydi.

İşte tam da bu yüzden alınmalıydı bu maç. Ama bunun yerine göz göre göre iki puan kaybedildi. Hem de geriye kalan maçlarımıza bakınca kazanmaktan başka şansımız yokken. 90 artıda kazanacağımız ama savunmanın hatalarından kaybettiğimiz maçlardan ötürü kahroluyorum.

Hocaların yenilgilerin ardından “Bireysel hatalardan kaybettik” demesinden sıkıldık. Hangi bireysel hata? Aatıf’ın sürekli yanlış pasları mı? Mukairu denen futbolcunun sürekli geri pas ile oynaması mı? Gustavo’nun hatalarından ötürü atamadığımız golleri mi, yoksa yediklerimiz mi? Hangisini yazalım? Bunların hepsini topladığımız zaman bireysel değil, takım olarak hatalar yapıyorsun. Önce takımın başındaki değerli hocalarımız bunun farkını anlasın lütfen.

Aatıf’ın bugüne kadarki spesifik özelliği, topla olan harika ilişkisiydi. Adamın en önemli özelliğinden eser kalmamış. Aatıf’a verilen paralar çöp olmuş. Ne kadar üzücü ki Mevlüt gibi değerli bir golcü kaybedilmiştir. Bırakalım gol atmasını, isabetli şutu yok, isabetli pası yok. Devre arası mutlaka transfer edilmeli. Aksi halde takımın kötü gidişatının baş mimarı olacak.

Gelelim 16. dakikada Amilton’un görmüş olduğu sarı karta…

Amilton gibi bir futbolcunun bu kadar kolay bir sarı kart görmesine inanamıyorum. Yan hakem faul diye bayrağı kaldırıyor. Topu bırak git, neden yere vuruyorsun ki? Topu yere vurunca ne oluyor? Ne gerek var böyle şovlara!

20. dakikada ile artık gole iyice yaklaşıyoruz ve Hakan’ın muhteşem korner atışını 23. dakikada Chico boşluğu çok iyi fark etti ve bağıra bağıra attı golünü. 44. dakikada ise Aatıf’ın basiretsizliği ve Amilton’un yavaşlığı ile 2. golü kaçırıyoruz. Yine göz göre göre ilk yarıyı 2-0 yapacakken, bir fark ile kapatıyoruz.

İkinci yarı yine baskılı çıkmamıza rağmen 56.dakikada buz gibi bir gol yiyoruz.

Bunun üzerine hoca değişiklikler yapıyor ve Aatıf’ı çıkarıp Doğukan’ı alıyor. Bana göre fark yok. Etkisiz eleman gibi hepsi zaten. Bu arada Aatıf’ın başka kötü bir versiyonu da Gustavo. O yüzden bu iki oyuncunun transferinde emeği geçen herkesin kulakları çınlasın.

Ayrıca takımın yaş ortalaması çok yüksek olduğu için asla hızlı çıkamıyoruz. Ara transfer döneminde hızlı ve genç futbolcular transfer edilmeli.

Serdar Özkan’ın oyundan alınması gereksiz hamleydi bana göre. Çünkü Mukairu asla etkili bir oyuncu değil. Bizi ileriye taşıyan bir oyuncu olan Serdar’ı oyundan alıp Mukairu gibi sürekli geri pas yapan bir futbolcuyu tercih etmek, intihar niteliğinde bir davranıştı.

77. dakikada Hakan maçın en kötü serbest vuruşunu kullanarak bu vuruşu değerlendiremedi. Arkasından Doğukan’ın şutu direkten döndü ve maçın yüzde yüzlük gollük pozisyonları kaçtı.

Yine de Hakan arkasından harika bir orta yaparak hatasını telafi ediyor ve Gustavo da kaçırdıklarının acısını çıkarır gibi ikinci golü atıyor.

Maçta öndeyken Hakan’ı oyundan alıp Salih’e şans verilmesi güzeldi. Ben oynadıkça Salih’in başarılı olacağı inancındayım.

Takım genel olarak iyi oynamadı fakat karşı takım o kadar kötüydü ki, belki kazanırız ümidi oluştu bizde. Ta ki 90 artıda yediğimiz gole kadar… İşte karşı takım kötü ama biz daha kötüyüz dedik ve göz göre göre kaçan puanları izledik.