Gencer: “Getiremeyeceğimiz Hiç Kimse Yok”

Muratpaşa Spor Lisesi tarafından Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşiye katılan Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, dünyanın en güzel yerinin Antalya olduğunu söyledi…

Gencer: “Getiremeyeceğimiz Hiç Kimse Yok”
11 Mayıs 2016 16:04

Muratpaşa Spor Lisesi tarafından Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşiye katılan Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, dünyanın en güzel yerinin Antalya olduğunu söyledi.

İspanya’nın Sevilla şehrinden her bakımdan iyi olduğunu belirten Gencer, bu yıl Sevilla’nın 5. kez UEFA Avrupa Ligi’nde final oynadığını hatırlattı.

Tek eksiklerinin futboldaki başarı olduğunu kaydeden Gencer, “Bunu yıldızlarla kuracağımız kadrolarla yapabiliriz. Samuel Eto’o’yu almaya gittiğimizde bizimle dalga geçtiler. ’Milano’dan mağazadan ayakkabısını alırsınız, fotoğraf çektirebilirseniz büyük başarı.’ dediler. Gittiğimiz uçakla Samuel Eto’o’yu aldık Antalya’ya getirdik. Samuel Eto’o gelince dünya yıldızları da birer birer gelmeye başladı. Jean Makoun geldi. Devre arasında da Danilo’yu kadroya kattık. Önümüzdeki sezon Antalyaspor’un şampiyonluğa oynamasına hiçbir engel yok. Yapılacak takviyelerle şampiyonluğa oynayacak bir şehir olması gerekiyor. O doğrultuda önümüzdeki hafta lig biter bitmez her türlü çalışmaya başlıyoruz. Yeter ki, şehir istesin. Bizim bu şehre getiremeyeceğimiz hiç kimse yok.” diye konuştu.

Şu anda passolige sahip 50 bine ulaşmış bir taraftar sayıları olduğunu aktaran Gültekin Gencer, “Türkiye sıralamasında da yedinciyiz. Yeterli mi, bence yetersiz. Torku Konyaspor şu anda 100 bini geçti. 2,5 milyon nüfuslu Antalya niye 100 bini geçmesin? Her şeyden önce şehrin takımını, asıl takımımız olarak tutmamız lazım. Ona gereken desteği vermemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.