Gençler Geliyor

Engin Erdem yazdı…

Gençler Geliyor
12 Nisan 2021 07:55

Kayserispor maçı öncesi “Acaba bir alt lige düşer miyiz, o malum sezonu tekrar yaşar mıyız?” korkuları vardı. Ben kesin bir dille böyle bir durumun söz konusu olmadığını, sisteme ve hocaya güvenmemiz gerektiğini belirttim.

Futbolda eğer bir sistemin varsa endişe etmemek gerek. Futbol sahası içerisinde belli bir düzen ve amaçta oynayan ekip, her zaman istediğini eninde sonunda alacaktır. Çokça eksikle çıkılan Kayserispor maçında da bu durum görüldü.

Uzun süre uygulanan ve başarılı olunan 1-3-6-1 ile birinci bölgede karşılanan oyun, Kayserispor’a çok az pozisyon verilerek tamamlandı. Kornerden bulunan gol, olması gerektiği gibi korunarak üç puanın alınmasını ve rahat bir nefes almasını sağladı Antalyaspor’un.

Maç sonu Ersun Yanal’ın demecinden anladığımız genç oyuncuların oynayacak olması, heyecan yarattı. Manisaspor’da Arda Turan, Denizlispor’da Yusuf Şimşek, Gençlerbirliği’nde Uğur Boral, Trabzonspor’da Yusuf Yazıcı gibi oyunculara şans veren ve parlatan Ersun Yanal’ın Antalyaspor’da da Türk futboluna armağan edeceği ve parlatacağı isimler elbet vardır. Onun altyapısı da yapılıyordur.

Biraz sabır, çokça destek! Antalyaspor’u güzel bir gelecek bekliyor.