Gencer, İtalya’da Yıldız Arayacak

Gencer, İtalya’da Yıldız Arayacak
11 Kasım 2015 14:12

Transfer görüşmeleri için İtalya’ya gideceklerini açıklayan Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, Kırmızı-beyazlı takımın son haftalardaki başarısında düşüş yaşandığını, Galatasaray maçıyla çıkış yakalamak istediklerini söyledi.

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, sahalarında oynadıkları son iki maçtaki yenilgi nedeniyle futbolcu ve yönetime hesap soracaklarını, sorun varsa da gereğini yapacaklarını kaydetti. Kayserispor maçı sonrası taraftar tepkisinin yanlış olduğunu ancak taraftarların Antalyaspor’dan beklentilerin yüksek olması nedeniyle de memnun olduklarını belirten Gencer, Yusuf Şimşek ve teknik heyetin görevden alınmasını kesinlikle düşünmediklerini vurguladı.

Sosyal medyada elinde sigarayla fotoğrafı yer alan Lokman ve Rıdvan’a 50’şer bin lira ceza verildiğini kaydeden Gencer, Ozan İpek’e de aynı nedenden dolayı uyarı yapıldığını söyledi. Gencer, antrenör Şimşek’in teknik ekibinde yer alan Ali Postacı’nın görevden alındığını ve yerine alt yapıdan sorumlu Mehmet Uğurlu’nun görevlendirildiğini kaydetti.

Takımın son haftalardaki performansını değerlendiren Gencer, “Son haftalarda başarıda ciddi düşüş var. Kendi sahamızda oynadığımız son 4 maçta 3 beraberlik 1 mağlubiyet almamız bize üzüntü veriyor. Teknik heyetle görüşme yaptık, arkadaşlar görevinin başında olduğu gibi ilk haftalardaki başarıyı yakalayacaklarının sözünü bize verdi. İnşallah, Galatasaray maçıyla çıkış yakalarız” dedi.

Ligde devre arasına az bir zaman kaldığını ve transfer görüşmelerine başladıklarını anlatan Gencer, şunları söyledi:
İtalya’ya gidiyoruz. Bir takım görüşmelerimiz var. Seyahatlerimizdeki görüşmeler tamamen Antalya şehri ve takımın geleceğiyle ilgili şeyler. İhtiyaç olan noktalarımıza transfer görüşmeleri olabilir. Seyirciye verdiğimiz sözler var. O sözlerin karşılığını takımdan alabilirsek yerine getirmemiz gereken şeyler olacak. İtalya’da her türlü görüşme var. Yıldız futbolcu görüşmesi de ihtiyaç duyulan mevkilere futbolcu transferi görüşmeleri de olabilir. Bizden talepte bulunan oyuncular var, onlarla ilgili de görüşmeler olabilir. Kulüpler bazında yapacağımız görüşmeler olacak.”