Futbolcu Fabrikası Antalya

Bundan sonra ara ara yazılarımda biraz da içerisinde olduğum Antalya’nın amatör futbolu hakında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım …

Futbolcu Fabrikası Antalya
20 Aralık 2017 08:26

Antalya’mızın göz bebeği Antalyaspor… Bu konuda hemfikiriz. Bundan sonra ara ara yazılarımda biraz da içerisinde olduğum Antalya’nın amatör futbolu hakında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.

Eskilerimiz, babalarımız, amcalarımızdan 100. Yıl sahaları varken birçok maça gidip, Antalya’nın futbolunu yakından takip ettiğini duyduğumuz çok olmuştur. Bu durumun Zeytinköy sahalarına taşınınca biraz sekteye uğradığını biliyoruz. Fakat o zamandan bu zamana sekteye uğramayan tek şey futbol sevdalısı amatör kulüplerin oyuncu yetiştirme aşkları… Bu aşk öyle bir hal almış durumda ki U11(11 yaş ve altı oyuncularının oynayabileceği futbol ligi) ‘den başlayan yetiştirme aşkı, amatör lige yani yirmili yaşlara kadar devam ediyor Antalya’daki amatör takımlarda. Tüm antrenörler, çocuk yaştan başlayarak bütün futbolcu adaylarıyla özel olarak ilgileniyorlar. Bu oyunculara zamanı geliyor antrenör, baba, abi ve yaşam koçu oluyorlar. Gecesini gündüzüne katıp emek veriyor ve futbol gelişim süreçlerini sağlıyorlar. Bunun sonucunda sadece Süper Lig olarak düşünmeyin, Türkiye’de oynayan bütün profesyonel liglere her sene Antalya’dan birçok futbolcu gönderiyorlar. Bütün kulüplerin bu çabayı bir sürü sıkıntı problem içerisinde yaptığını da belirtmeden geçmeyeyim.

Başta Antalyaspor, Alanyaspor ve Konyaspor olmak üzere birçok profesyonel takım altyapıları, Antalya’nın amatör kulüplerinde yetişen oyuncularla dolu. Bunda da Antalya’nın bütün oyuncu yetiştirme aşkıyla yanıp tutuşan amatör takımlarına ve yağmur çamur dinlemeden bilgilerini gençlere aktaran antrenörlerine teşekkür etmek gerekiyor.