Fredy’nin Kabusu

Isı haritasını resmen yakan bir Antalyaspor izledik. Kaostan çıkıp böyle oynayan takıma tek bir laf bile etmemek lazım…

Fredy’nin Kabusu
12 Şubat 2019 08:29

Altı gollü mağlubiyetten sonra ancak bu kadar kötü bir başlangıç olabilirdi. Orta yapmak amacıyla vurulan bir top Antalyaspor kalesinde gol oldu. Belki git geli çok fazla olan bir maç oldu fakat Antalyaspor’un çok zor kaybedeceği ilk dakikadan belliydi.

Bülent Korkmaz’a parantez açmak lazım. Teknik direktörlük hayatına başladığı zamandan bu yana Antalyaspor serüveni bambaşka bir şekilde level atlayarak devam ediyor. Eğer olur da yollar ayrılırsa büyük hata olur düşüncesindeyim. Yeni transferlere göre bir oyun düzenini bu kadar kısa zamanda oluşturan ve takımına oyuncusuna bu kadar hakim, amaçlı ve hedefli bir teknik adamı Antalyaspor kaybetmemelidir.

Chico’dan sol bek tercihini ayakta alkışlıyorum. Savunma olarak değil fakat defanstan ileriye geçiş oyunlarındaki temiz ayağı çok büyük katkı sağladı Antalyaspor’a.

Yeni transferler Fredy ve Amilton ligin sertliğine biraz adapte olmakta zorlanıyorlar. Fredy maçın ikinci yarısına biraz aşıp çok etkili oldu. Amilton da sertliğe alışır ve iştahlı oyunlarına devam ederlerse ikisi de ilerleyen haftalar çok faydalı olacaktır.

Maç genelinde yüz yirmi kilometre koşan, ısı haritasını resmen yakan bir Antalyaspor izledik. Kaostan çıkıp böyle oynayan takıma tek bir laf bile etmemek lazım.

Geleceğin Antalyaspor’u oluşuyor.