Farklı Takım Farklı Oyun

Fahrettin Kayan yazdı…

Farklı Takım Farklı Oyun
1 Ekim 2019 08:57

Maçın başında yine bildiğimiz Antalyaspor vardı sahada ama ilk yarının sonlarına doğru özellikle ikinci yarı özlediğimiz ve beklediğimiz Antalyaspor’dan kesitler izledik. Skor avantajını da kullanarak kontra ataklarla istediğimiz ve çok ihtiyacımız olan 3 puanı almayı başardık.

Bülent Hocanın Hakan Özmert inadından vazgeçmesiyle orta sahada ne yaptığını daha çok bilen bir takım haline geldik. Haftalardır herkes bas bas bunu söylerken kulak tıkayan teknik ekibin yanlıştan dönmesi sonucunda alınan 3 puan, en çok Bülent Korkmaz’ı rahatlattı.

Amilton bu takımın olmazsa olmazlarından. Her hafta üstüne koydukça ve Nazım’ın da eski formuna kavuşmasıyla birlikte sol tarafta stoperden devşirme bir sol bek ve kanat forvetimiz olduğunu da düşünürsek sağ tarafımız en güçlü kozumuz olacak.

İkinci yarı oyun güzel, skor beklediğimizden de güzel, goller sezonun golleri olmaya aday ama bu oyun takımdaki aksaklıkların göz ardı edilmesine sebep olmasın, kimseyi aldatmasın. Girdiğimiz pozisyonlar ve attığımız goller tamamen bireysel beceri ve performanslar geldi. Hala takım olarak organize olmakta büyük sıkıntı çekiyoruz.

Takımda herkesin görmezden geldiği sıkıntılı işler devam ediyor. Bazı futbolcuların yüzlerinden düşen bin parça, kenardan kendisine taktik veren hocaya tavırları ise oldukça enteresan.

Hepsinin üstüne maç sonu takımın ısrarla soyunma odasına gitmesi ve bütün tribünlerin ısrarı sonucu sadece bazı futbolcuların geri gelmesi de haftalardır söylediğimizin gün yüzüne vurmuş hali diyebiliriz.

Kimse “galip geldik, yine sıkıntıları mı konuşalım” demesin. Hoca suskun “KORKMAM SAVAŞIRIM” derken, futbolcuların bize verdiği elektrik ve vücut dili ortadayken ve hepsinden ilginci demeç vermeyi, açıklama yapmayı seven yönetim ve Ali Şafak Başkan bu kadar sessizliğe gömülmüşken 3 puanı aldık. Her şey yolunda diyebilmek pembe dizi senaryosu yazmaktan farksız.

Bizlerin amacı bağcıyı dövmek değil, daha güzel üzüm yetişmesini sağlamak. Üstü örtülen, geçiştirilmeye çalışılan ne varsa bir an önce çözülsün ki ilerleyen haftalarda kritik virajlarda hararet yapıp sakata gelmeyelim.

Yine de aylar sonra güzel oyun, güzel goller ile rahat bir maç izleyebildik. Gelecek hafta zorlu deplasmana kadar keyfini çıkaralım. Bu keyfi çookkk özlemiştik.