Elit Takım

Engin Erdem – Sezon sonu değerlendirmesi …

Elit Takım
6 Haziran 2017 09:28

Aslında lig, geçtiğimiz çarşamba kupada Başakşehir’in kaybetmesiyle bitmişti Antalyaspor için.

Uzunca bir sezonun ardından kazanılan lig 5. Ligi  taraflı tarafsız herkes tarafından taktir edilmesi gereken bir sonuç.

Yaz ve kış transfer sezonunda taşın altına eline koyup Eto’o’nun takımda tutulması bana göre başarının temel kaynağı. Eğer Eto’o bu takımda olmasaydı çok farklı bir Antalyaspor izleyebilirdik. Benim futbol bakış açıma göre sadece tek bir futbolcuya bağlı bir yapıyı pek desteklemiyorum. Samuel Eto’o’nun hem saha içerisinde hem saha dışarısında Antalyaspor markasını göklere çıkarması göz ardı edilemez.

Genel olarak sezona bakıldığında futbolcu ordusu içerisinde Antalyaspor’a yakışan oyuncu portföyü çok geniş değil. Daha kaliteli, daha tecrübeli, daha takıma sınıf atlatacak oyuncular transfer edilmeli. Özellikle RızaÇalımbay’ın 4-2-3-1 sisteminde kaleci ve kanat oyuncuları özenle seçilmeli, bu konuda gereken yapılmalı.

Avrupa’yı kıl payı kaçırmış bir takım…Türkiye’nin en üst futbol liginde 5.’lik bizi Elit takımlar arasına soktu. Bunu bu seviyede tutmamız gerekiyor. Gerek takım olarak, gerek yönetim olarak, gerek taraftarlar olarak bunu hak ettiğimizi düşünüyorum. Bu zamana kadar bu konuda emeği geçen herkese; bu sevince, bu başarıya bir taş koyan, bunu Antalya halkına yaşatanlara sonsuz teşekkürler.

Daha çok heyecan yaşayacağımız, daha çok üst sıraları kovalayacağımız, daha çok daha çok büyüyeceğimiz bir Antalyaspor bekliyoruz. Başarıda önemli olan, onu aynı seviye de tutabilmektir. Umarım seneye de güçlü bir Antalyaspor izleriz…

Kalbi Antalyaspor için atan herkese…

 

 

 

ETİKETLER: ,