Elimiz Kolumuz Bağlı

Ramazan Özaylı yazdı…

Elimiz Kolumuz Bağlı
22 Aralık 2021 09:27

Bu sıkışık fikstür, beklediğimden daha fazla hasar verecek gibi görünüyor. Kadro derinliğimizin olmaması, yedek kulübesinin sahaya etki edememesi gibi durumlar elimizi kolumuzu bağlıyor. Oyunda henüz istikrarı yakalayamadık. Bu durum her hafta farklı duygular yaşamamıza neden oluyor. 

Kasımpaşa maçından mutlak surette üç puanla ayrılmalıydık. Bu mutlak durumları gerçekleştirebilmemiz için meşin yuvarlağın çizgiyi geçmesi gerekiyor. Gol atamayana puan vermiyorlar ne yazık ki. Karşılaşmanın son bölümünde haddinden fazla geriye yaslandık ve orta sahada top yapamayan rakibi art arda üç kez ceza sahamıza soktuk. Son ataklarında da golü buldular. 

İki haftadır son dakikada gelen gollerin sebebi, oyunun son bölümünde rakibi önde karşılamaktan vazgeçip kendi sahamıza karşılamamızdır. Mental motivasyonda da düşmeler olduğunu çok net gözlemleyebiliyoruz.

Oyuncu değişikliklerindeki tercih ve zamanlama hatalarından ötürü bu beraberlik Nuri Şahin’e yazar. 

Mukairu son maçlarda bırakın adam geçmeyi, gelen bütün topları ezmeye başladı. Gerek Avrupa deneyimi gerekse bizde aldığı süreleri göz önünde bulundurduğumuz zaman kaleci ile karşı karşıya geldiğinde o topu kaleye sokmalısın. Son vuruşlarda anlamını çözemediğimiz şekilde ciddi anlamda güçsüz ve bu durum tribünden de çok net şekilde görünüyor. 

TFF’nin anlam veremediğimiz bir şekilde Türkiye Süper Kupa finalinin Katar’da oynanması kararını şaşkınlıkla izliyoruz. Daha önce söylemler olmuştu bu konuda fakat hep bu projeden vazgeçilme ihtimalini umut ettik. Olmadı, karar verildi ve finalin Katar’da oynanmasına karar verildi. Bizlere bu çok görüldü!  

Kadro anlamında teknik heyetin elinin kolunun bağlı olduğunun ve devre arasına dek bu sancıların süreceğinin farkındayız. Tek temennimiz, transfer dönemine sorunsuz girip takviyelerin yapılması. Aksi durumda ligin ikinci yarısında çok ciddi sorunlarla boğuşabiliriz. 

Cumartesi günü Galatasaray karşısında cesur ve sadece golü düşünen futbolumuzu oynarsak puan ya da puanlarla dönebiliriz. Cumartesi günü İstanbul’dan puansız dönmemek dileğiyle… Zira alınacak her puan artık hayati önem taşıyor.