Devre Arasına Kadar Böyle

Antalyalı her tribüncünün bilendiği Konya deplasmanı… Deplasman tribününün boş kaldığı anlamsız bir yasak… Ev sahibi ekibin taraftarının da maça olan ilgisizliği …

Devre Arasına Kadar Böyle
22 Kasım 2017 07:57
A+
A-

Antalyalı her tribüncünün bilendiği Konya deplasmanı… Deplasman tribününün boş kaldığı anlamsız bir yasak… Ev sahibi ekibin taraftarının da maça olan ilgisizliği…

Başlama düdüğü öncesi Konya’daki son durum bu şekildeydi. Maç başladı ve biraz zaman geçtikten sonra verilen aranın bizim için bir şeyleri hala değiştirmediğini gördük. İlk yarı rakibin de etkisiz futbolu, içeriye 0-0 girmemizi sağladı.

İkinci yarı Konyaspor biraz kıpırdayınca golü de bulmakta gecikmedi. Kadromuz ciddi şekilde kırılgan maalesef ve bu kadar iyi isimlerin kadroda olduğu bir takımın iyi futbol oynayamaması düşündürücü. Leonardo maç öncesi ve maç esnasındaki hamleleriyle doğru işler yapıyor olsa da sahaya futbol olarak bir şey koyamaması en büyük eksisidir.

Samir Nasri özellikle sol bek pozisyonunda doksan dakika boyunca Sakıb’ın hatalarını kapattı ve son derece yararlı oynadı. Ondan her maç gol veya asistler beklemek anlamsız. Bugün bir puan aldıysak bunda ikinci golü yemememize yardımcı olduğu için payı büyük.

Menez oynadığı süre boyunca olumlu işler yaptı. Aklını biraz daha futbola vermiş gibi ama hala dibindeki adamdan topu almak için müdahale yapmaması saç baş yolduruyor.

William geldiğinden beri en kötü maçını oynadı. Sakatlığı onun futbolunu da geriletmiş. İki üç haftaya daha ihtiyacı olduğu bariz belli.

Defans göbeğinde Diego-Chico ikilisinin uyumu kendini direkt belli ediyor. Geçen seneki yükselişimiz de bu ikilinin yan yana oynadığı maçlardan itibaren olmuştu.

Eto’o için söyleyecek söz yok. Antalyaspor onunla daha güzel. Aklını sadece sahaya verdiği her maçta Eto’o’dan büyük verim aldık. Umarım bu formunu sürdürür ve yukarı doğru yükselişimize yardımcı olmaya devam eder.

Ligin devre arasındaki takviyelere kadar kahır çekeceğiz gibi görünüyor. O zamana kadar yirmi puan ve üstünü görürsek ligde rahat bir sezon geçiririz. Beş maçta yedi puan ve üstü son derece gerçekçi hedefler.

Fenerbahçe ile içeride oynayacağımız maçta yenilmememiz çok önemli. Üç puan ise tadından yenmez.

Pazar günü tribünlerde görüşmek dileğiyle…