Deplasman Takımı

2 Eylül 2019 09:53

Evren İlkdoğan yazdı…

Konyaspor her zaman zorlandığımız bir deplasman olduğu için maç öncesi 1 puana razıydım. Merak ettiğim konu, Bülent Korkmaz’ın yeni transferlere ilk 11’de şans verip vermeyeceğiydi.

Tahmin ettiğim gibi Leschuk ilk 11’de başladı ve ilk maçı olmasına rağmen hücumda özellikle asist özelliğiyle çevresindeki futbolculara bolca gol pozisyonu yaratacağını belli etti.

Gelson Dala, Aatıf, Leschuk ve Paul dörtlüsü bu sene hücum hattında gollerin çoğuna katkıda bulunacaklardır.

Öne geçtiğimiz Konyaspor maçında yediğimiz iki basit gol, Bülent Korkmaz’ın milli maç arasında üzerinde durması gereken konuların başında geliyor.Bu sene hücumda sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum ama topla çıkışlarda hala problem yaşamaktayız.

Konyaspor maçından alınan bir puan çok değerliydi ve geçen sene deplasmanlardan sürekli puan ya da puanlarla dönen Antalyaspor’un bu sene de kaldığı yerden devam edeceğini gösterdi.

Bu maçta Paul’un gol atması çok önemliydi. Yedekten girerek bu sene çok katkı verecek skor gücümüze.

Doğukan’ı kanatlarda kullanmak yerine, geçen sezonki Fenerbahçe maçı gibi 8 numarada kullanmak onun verimini arttıracaktır. Gol atamadığı ve asist yapmadığı için ona gelen eleştiriler böylelikle son bulacaktır diye düşünüyorum.

Konya’daki 1000 kişilik Antalyaspor ordusu, takımın 12. adamı oldu ve son dakikaya kadar destek verdiler.

Milli maç arasından sonraki Kayserispor maçı çok önemli. Bu maçı kazanarak üst sıralardaki yerimizi sağlamlaştırmalıyız.