Deplasman Kralı

Futbolcular mutlu, teknik ekip mutlu, Başkanımız ve yönetimimiz mutlu, taraftarımız mutlu… Antalyaspor kazandıkça Antalya şehri mutlu…

Deplasman Kralı
7 Kasım 2018 08:26

Yine bir deplasman ve yine iyi mücadeleyle gelen 3 puan… Antalyaspor’un peşinden deplasmanlara gitmek her zaman keyifliydi ama bu sene dönerken yanında 3 puan olunca tadından yenmiyor.

Kasımpaşa yönetiminin yaptığı fahiş bilet politikasıyla bu hafta deplasman tribününü dolduramadık maalesef. Maç sonundaki o sevinci kalabalık taraftarıyla yaşamak, o futbolcuların ve teknik ekibin hakkıydı ama olmadı.

Ulusal basın ligdeki sıralamamızdan dolayı şaşkın. Bazıları bunun şans olduğunu söylüyor.

Evet, eğer bir kere kazanırsan şanslısındır;
2 kere kazanırsan, çok şanslısındır ;
Ama 4 kere kazanmış isen burada artık şans faktörü devreden çıkar, demek ki belli bir oyun anlayışın ve taktiğin vardır ve bu rakiplere ters geliyordur.

Bülent Korkmaz’ın Antalyaspor’unun da yaptığı aslında tamamıyla bu. Rakiplerinin oyununu bozan, kendi taktiğini rakibine kabul ettiren, sahada mücadele eden, alanını iyi kapatan bir Antalyaspor izliyoruz. Bunu yaparken de çok önemli oyuncularından da faydalanamadı Bülent Korkmaz. Şu anda elindeki malzemeyi ligde en iyi kullanan hocaların başında geliyor ve takdiri hak ediyor.

Bu hafta içeride kağıt üzerinde kolay görünen ama sahada her maçta olduğu gibi zorlanacağımız bir takımla oynayacağız. Akhisarspor’un ligde ne konumda olduğunun bir önemi yok, Antalyaspor mevcut oyun anlayışıyla rakiplerine ne kolay kaybeder ne de onları kolaylıkla yenebilir. Yine son dakikaya kadar skorun netleşmeyeceği, 3 ihtimalli bir maç beklentisi içindeyim.

Burada pozitif anlamda katkıyı tribünlerin koyması gereken bir maç. Hem saat hem de gün olarak ideal ve bahanesi olmayan bir Akhisarspor maçına çıkacağız.

Sene başında bu takım ligde kalsın başka bir şey istemiyoruz demiştik. 40 puana ulaşana kadar da bu hedefin dışına çıkmamak, futbolcuların üzerindeki baskıyı da azaltacaktır.

Ligin daha 11. haftasında 20 puana ulaşmak ve 1.81 gibi bir puan ortalaması Avrupa Kupalarına göz kırpmak demektir. Ama önümüzdeki haftalarda inişler, çıkışlar yaşanabilir ki bu futbolun doğasında var. O yüzdendir ki yere sağlam basıp, maç maç hedef koyup 34. haftada nerede olduğumuzu görmek en doğru olan şey gibi gözüküyor.

Futbolcular mutlu, teknik ekip mutlu, Başkanımız ve yönetimimiz mutlu, taraftarımız mutlu…

Antalyaspor kazandıkça Antalya şehri mutlu…