Dar Kadro Avantajı

Bu haftadan sonra yere sağlam basan, ne yaptığını bilen, kontrollü oyuna devam eden bir Antalyaspor’un problem yaşayacağını düşünmüyorum…

Dar Kadro Avantajı
A+
A-
19 Mart 2019 08:28

Futbolda her ne kadar geniş kadroların uzun lig maratonda başarılı olduğu öngörülse de, dar kadroya sahip takımlar da başarılı olabilir. Tıpkı bu sezon Antalyaspor’un başarısı gibi… Antrenörün takıma yoğunlaşma ve karar verme durumları daha kolaydır. Buna ek olarak el altında bulunan oyuncuların maç kondisyonlarının olması da verilen kararların pozitif etki etme olasılığını arttırır.

İki mağlubiyetle çıkılan Alanyaspor maçı… Maç öncesinde kime sorulursa sorulsun kimse bu kadar kolay galibiyet alınacağını aklına bile getirmemiştir. Tabi bu çok kolay gibi gözüken galibiyeti teknik heyetin doğru kararları getirdiği aşikar.

İki mağlubiyet sonunda Alanya maçına mağlubiyetlerden ders alınarak çıkarılan bir kadroydu ilk on bir. Zaten Bülent Korkmaz’a başarılı diyorsak, bu esnekliğinden diyoruz. Celustka’nın sağ stopere, Cissokho’nun sol beke, Chico’nun defansif orta sahaya, Fredy’nin sol kanada çekildiğini gördük.Orta alanda daha güçlü ve dengeli oyuncular kullanılıp sol kanatta Fredy’ye daha çok  özgürlük sağlanmış. Kısacası problem çözücü değişikler hayat kurtarmış diyebiliriz.

Ayrıca Amilton’un eliyle üç gösterip Sergen Yalçın’ın tribüne gönderilmesine sebep olmasını yakıştıramadım. Sonuç ne olursa olsun yapılmaması gereken bir hareketti. Uyarılmalı.

Erken rehavete kapılmadan önümüzdeki sezon yapılanmasına başlanılması gerektiğini düşünüyorum. Bu haftadan sonra yere sağlam basan, ne yaptığını bilen, kontrollü oyuna devam eden bir Antalyaspor’un problem yaşayacağını düşünmüyorum.