Dakika Doksanı Kime Yazalım?

Levent Sağlam yazdı…

Dakika Doksanı Kime Yazalım?
1 Ekim 2019 08:53

Antalyaspor – Kayserispor maçından sonra Hikmet Karaman’ın açıklaması: “Antalyaspor’a karşı mağlup başlarsanız işiniz zor. İyi savunma yapan, kontrataklarla gol arayan bir takım.

Antalyaspor-Malatyaspor maçından sonra Bülent Korkmaz, “Öne geçtikten sonra rakipleri zorluyoruz.” diyor.

Antalyaspor-Malatyaspor maçından sonra Sergen Yalçın “Özellikle ikinci yarı çok kötüydük.” açıklamasında bulunuyor.

Özetle bu üç açıklamayı yorumlarsak,daha önceki haftalarda da değindiğim gibi Antalyaspor öne geçtikten sonra kapanan, iyi savunan, rakibin oynamasına müsaade eden bir takım. Bazen de içeride tam tersi olabiliyor, rakip senin taktiğini sana uygulamaya çalışıyor. Malatyaspor maçının ilk yirmi beşinci dakikasına kadar olan süreç böyleydi. Daha sonrasında ise Malatyaspor ne zaman üzerimize gelmeye başladı, oyun o zaman bizim istediğimiz şekle büründü.

Burada önemli olan şu; Bülent Korkmaz’ın “Öne geçtiğimiz zaman rakipleri zorluyoruz” açıklamasına istinaden, peki hocam nasıl öne geçeriz? Bunun için neler yapmalıyız? Çözülmesi gereken sorun tam da bu.

Galip geldik, sorun yok diye düşünebilirsiniz.  Peki Denizlispor maçında niye çözemedik? Kayserispor maçında öne geçtiğimiz halde niye oyunu tutamadık? Bence bu iki maçta kadro seçimleri ve oyuncu değişikliklerinin yanında, bu iki takımın bizi bizim taktik anlayışımıza zorlamasıydı. Dün ise Bülent Korkmaz, Hakan Özmert ile oyuna başlamakla ve de Ufuk-Chico değişikliği ile oyunu tutmasını bildi. Akıllıca bir hamleydi ve ezber bozdu.

Sergen Yalçın ise daha önce Bülent Korkmaz’ın tuzağına düşmeyen Hikmet Karaman’ın aksine Bülent Korkmaz’ın tuzağına düştü.

Bir de dikkatimi çeken herkesin takımında görmek isteği üç ofans oyuncusu Fofana, Jahovic ve Guilherme oldu. Malatyaspor’un önde oynayan Fofana, Jahovic ve Guilherme gibi hızlı adamlarına karşı bizim stoperlerimiz Diego ve Bahadır oldukça zorlandılar. Çünkü çok hızlılar ve çok iyiler. Bizim ceza alanını epeyce karıştırdılar.

Benim için önümüzdeki hafta oynayacağımız Fenerbahçe maçı ölçü değil. Puan ya da puanlar alırsak öper haneme koyarım. Esas önemli olan içeride oynayacağımız Gençlerbirliği maçı olacak. Büyük bir ihtimalle Gençlerbirliği bize karşı o maçta kapanacaktır. Bizim de zaten en büyük eksiğimiz kapanan takımları açmak.

Malatyaspor maçının gollerine gelince…

*Aatıf dakika 38, GÜZEL.
*Ufuk dakika 61, görerek köşeye HARİKA.
*Hakan dakika 90, bunca yaşanandan sonra çok ANLAMLI.

Peki dakika doksanı kime yazalım?

Denizlispor maçının 46. dakikası ile Kayserispor maçının 89. dakikası arasındaki geçen sürece mi?

Bülent Korkmaz’a mı?

Hakan Özmert’e mi?

HOŞ GELDİN HAKAN ÖZMERT!