Çözüm Bütünleşmekte

Bu sezon iki maçta takımın altyapı sorumlusu David’in teknik adam olarak maça çıktığını görüyoruz. Aslında bu durum Antalyaspor’da olan karışıklığın bir resmi …

Çözüm Bütünleşmekte
13 Aralık 2017 07:58
A+
A-

Her şeyden önce yedek kulübesine baktığımız zaman bu sezon iki maçta takımın altyapı sorumlusu David’in teknik adam olarak maça çıktığını görüyoruz. Aslında bu durum Antalyaspor’da olan karışıklığın bir resmi…

Geride kalan sayılı haftada iki kez saha kenarını altyapı antrenörüne emanet etmek, hem teknik adam problemleri hem futbolcu problemleri hem de yönetim problemlerinin olduğunun net bir göstergesidir. Büyük umutlarla girilen sezonda bu durumlara gelinmesi hakikaten çok üzücü.

Gençlerbirliği maçına gelirsek durum çok vahim açıkçası. Hem ekran başındaki hem tribüne gelen taraftarların şok olduğu bir kadro vardı maça çıkan. Eto’o, Nasri, Menez, Djourou gibi isimlerin hiçbirinin olmadığı, çoğunluğu geçen sezon Antalyaspor’un yükünü çeken oyunculardan oluşan bir kadroyla karşılaştık. Kriz takım içinde de vardı. Kimse hata yapmak istemeden, idare ederek oynadı. Oynanan futbolun kimseyi memnun etmediği gibi gelecek için de ümit vermediği açıkça söylenebilir.

Son olarak başkan ve teknik adam olarak kim gelirse gelsin özellikle yeni gelen isimli oyuncuları bir şekilde Antalyaspor’a kazandırmak için bütünleştirici bir görev üstlenmelidir. Ekonomik açıdan bunca para verilen oyunculardan bir şekilde motive edilip faydalanılmalıdır. Oyuncular, taraftarlar ve futbolcular bir bütün içerisinde beraber olmalı, bu sezon en az kayıpla atlatılmalıdır.