Bundan Sonra

Ramazan Özaylı yazdı…

Bundan Sonra
7 Ekim 2021 09:00
A+
A-

Beklenen gerçekleşti ve Ersun Yanal ile yollar geç de olsa ayrıldı. Kendisine geçtiğimiz yazılarda oldukça fazla yer verdiğim için bu sefer kısa tutup, methiyeler düzmeden sade bir teşekkür yeterli diye düşünüyorum. Sonuçta kendisi tam bir profesyonel değil mi? Daha önce de dediğimiz gibi; onlar yolcu, biz hancı.

Bundan bütün enerjimizi yeni teknik sorumlumuz Nuri Şahin’e harcamamız gerekiyor. Evet, belki riskleri çok fazla ama Türk futbolundaki kısır döngü haline gelen teknik direktör sarmalından kurtulduğumuz için de mutluyum. Tecrübesi olmayabilir ama heyecanlı ve istekli olmasının yanı sıra bu görevi almak için ısrarcı davranması, beni heyecanlandırmıyor değil.

Nuri Şahin’in takıma adaptasyon sürecinin olmaması, Almanya’dan gelecek yardımcılarının alışma sürecini kısaltacaktır. Bunun bize olumlu yansıyacağı aşikar.

Başkanımız Aziz Çetin’in vermiş olduğu bu karar riskli midir? Evet. Ama ben bu riskin bizi ateşe atacağını düşünmüyorum. Kaldı ki boştaki hocaların istemiş olduğu ücretleri günümüz kuru ile yan yana getirmek, gün geçtikçe zorlaşıyor.

Şimdi Nuri’nin diplomasını, lisansını , yönetimin aldığı riskleri konuşma vakti değildir. Herkes her şeyin farkında. “Ama” demeden destek olma ve sonuçlarını hep beraber yaşama vaktidir. Bu görevi üstlenen kişi bizim futbolcumuz, içimizden birisi. Yaşadığımız sıkıntıların merkezinden geliyor.

Yönetim kurulu üyelerimizden ricam; takım içinde gruplaşmalara en ufak müsamaha gösterilmemelidir. Böylesine risklerin alındığı yerde, bu takım içi huzursuzluklar bize ciddi anlamda kan kaybettirir. Lakayıt davranan ve aidiyet hissetmeyen, sahaya varını yoğunu koymayan, dedikoduyu dilinden düşürmeyen, tesislerde idman sahasından başka yerlerde gezen kim varsa ayrık otu gibi koparılıp atılmalıdır. Aslan gibi genç kardeşlerimiz var; çıkarlar, futbolunu oynarlar.

Biz artık sahada savaşan, canını dişine takan bir takım görmek istiyoruz. Yeniliriz ya da yeneriz, bizim için hiç önemli değil.  Takım varını yoğunu ortaya koysun, biz onları skor ne olursa olsun başımızın tacı yaparız.

Yönetim kurulu toplantısında özellikle iki yöneticinin Ersun Yanal ile devam edilmesi yönünde görüş bildirmesini anlamış değilim. Niyetlerini de kestiremiyorum. Bu karara imza atan Aziz Çetin ve yöneticilerimizin, bu görevi üstlenen Nuri Şahin’in yanında olma zamanıdır şimdi.

Gün birlik günüdür!