Buna da Şükür

Sezonun belki de en önemli maçlarından birine çıktı Antalyaspor. Ligdeki konum bu maçı Avrupa maçı elemesi kıvamına getirdi …

Buna da Şükür
26 Nisan 2017 08:27

Sezonun belki de en önemli maçlarından birine çıktı Antalyaspor. Her ne kadar Rıza Hoca geldiğinde “Amacımız gelecek sezon ana hedef Avrupa” demeçleri verse de hem alınan skorlar hem ligdeki konum bu maçı Avrupa maçı elemesi kıvamına getirdi.

Hemen hemen aynı performansla lige başlayıp aynı anda yükselen iki takımın mücadelesiydi. Trabzonspor kazandı. Tebrik etmek lazım. Daha çok hak ettiler. Hakem hataları dünyanın her liginde oluyor. Fazla takılmamak lazım.

Kalan 6 haftada alabildiği kadar puan alıp ligi en kötü 6. bitirmek bile Antalyaspor için çok büyük başarıdır. Bundan daha 5-6 ay önce şu an ligde Adanaspor’un konumunda olduğumuz unutulmamalıdır. Futbolun dünü yoktur. Bugünü vardır. Ama bu gelinen sürece de şükretmek gerekir.

Taraftarın ve şehrin artık Avrupa takımı havasına girdiği net bir şekilde görülmektedir. Bu ivmeyi kaybetmeden en kısa sürede yeşil sahada da Avrupa seviyesine Antalyaspor’u ulaştırmak, hem yönetimin hem teknik ekibin asıl görevi olmalıdır.