Bülent Korkmaz ve Sistemi

Son 9-10 maçta 4 kere ağır yenilgi alıyorsan yolunda gitmeyen bazı şeyler var demektir…

Bülent Korkmaz ve Sistemi
9 Nisan 2019 08:28

Trabzonspor deplasmanında da iyi başladığımız maçı farklı bir yenilgiyle bitirdik.

Bülent Korkmaz ligin 2. yarısında sistemi değiştirmesiyle beraber mağlup duruma düştüğümüz maçlarda takımının oyundan erken kopmasına çareyi ligin bitimine 7 hafta kala halen bulamadı maalesef. Oyunun hücum kısmını iyi oynayan bir Antalyaspor, savunma kısmında ise ligin en çok gol yiyen ikinci takımı konumunda.

Bir maçta farklı yenilgi alırsan bu şanssızlıktır ama son 9-10 maçta 4 kere ağır yenilgi alıyorsan yolunda gitmeyen bazı şeyler var demektir.

90’ların başından itibaren düzenli olarak maçlarına gidiyorum Antalyaspor’un. Küme düştüğümüz sezonlar dahil, bu kadar çok farklı yenilgi aldığımız bir sezon maalesef hatırlamıyorum.

Bülent Korkmaz gibi takımlarının iyi defans yapmasıyla tanınan bir hocanın bu sezon savunma performansı cidden düşündürücü. Kalan yedi maçta buna artık bir çözüm bulması gerektiğini düşünüyorum.

Peki Antalyaspor’un kalan 7 maç ve sezon sonu hedefi nedir? Gerçekçi olalım, bu takımın şu anda tek hedefi ligde tutunabilmek. Bunu da alt sıralardaki takımların performanslarına bakınca zorlanmadan başaracağını düşünüyorum.

Peki daha fazlasını yapabilir miydik? Sorunun cevabı kesinlikle “evet” olurdu.

Beşinci sıradaki takımın Avrupa Kupalarına gitme ihtimali varken ve bizim bu hedeften sadece 2 puan uzaklıkta bir konumda olmamıza rağmen hala kafamızı aşağıya doğru bakmamızı şahsen doğru bulmuyorum ama teknik ekibe de saygı duyuyorum bu konuda. Gelecek sezon Süper Lig’de hedeflerin büyümesini benim gibi tüm Antalyaspor’a gönül vermiş kişilerin arzu ettiğine inanıyorum.

Pazar günü öncelikle Kasımpaşa’yı devirip, alt sıralarla bağımızı tamamen koparmalı ve son altı maçta gelecek sezonun kadro planlamasına başlamalıyız artık.