Bu Takım Hepimizin

Rıza Çalımbay yönetiminde çıkılan Rize maçı da kan değişikliğinin bir göstergesi oldu …

Bu Takım Hepimizin
A+
A-
19 Ekim 2016 09:08

Genel olarak ligimize bakıldığında takımlardaki kan değişikleri her zaman olumlu etki yaratmış. Takımlar ilk maçlarında hep puan veya puanlarla yeni başlangıçlara imza atmışlardır. Bu ilk etki bazen kısa süreli başarıyı getirip sonradan kaybolsa da bazen uzun soluklu başarının kapılarını ardına kadar açabilecek niteliktedir.

Rıza Çalımbay yönetiminde çıkılan Rize maçı da kan değişikliğinin bir göstergesi oldu. Takımdaki istek ve arzu etkisini gösterse de son dakikalarda yenilen gol iki puanın uçup gitmesine neden oldu. Rıza Hoca defanstan Celustka’yı sağ beke atarak yerine Chico’yu monte ederek biraz daha topla oynayarak defanstan çıkmak istese de ileride 4 hücumcuyla oynaması, orta sahayı Zeki ve Charles’e bırakarak rakibin topla daha iyi oynamasına olanak verdi. Üç puan için risk alınsa da biraz daha dikkatli olmak gerekiyor.

Antalyaspor hepimizin takımı… Yönetimden futbolcusuna, teknik adamından taraftarına kadar herkes birlik olmalı. Kim kime küsüyor, kim kimi istemiyorsa geride bırakmalı. Şehirdeki futbol aşkı canlandırılmalı. Yedinci haftaya kadar kazanamaz demiştim, sekizinci haftaya giriyoruz ve kazanamadık. İki galibiyet bize soluk aldırır. Herkes sorumluluğunu bilsin ve ona göre davransın. Bu takım hepimizin takımı.

Kalbinde Antalyaspor sevgisi olan herkese…