Bu Sefer Olmadı

Yapmayın, etmeyin. Biz birlik olalım derken, içeriden yıkmaya çalışmayın. Aile olalım, aile…

Bu Sefer Olmadı
14 Kasım 2018 07:58

Özellikle bu sezon geriden gelip kazandığımız çok maç oldu. Bu bir savaşın getirisiydi hep. Her zaman dediğim gibi biz iyi oynamadan ama çatır savaşarak kazandık. Tek vücut olduk. Başkan, takım, taraftar, şehir… Göğsümüzü siper ettik her şeye.

Akhisar maçında da geriye düştük. Son dakikalarda gelen gol “Acaba” dedirtti herkese. Acaba tekrar geri mi dönecektik? Ama bu sefer tam tersi oldu. Gol kaçırdık son dakikada ve topu ağlarımızda bulduk. Artık her şey için çok geçti.

Olaya diğer yandan bakarsak, Akhisar takımı deplasmanlarda berbat bir performans sergilemişti bizim maça kadar. Ama defans zaaflarımızı öyle bir çözmüşler ki şapka çıkartılır. Yediğimiz iki gol de Bülent Hocanın dediği gibi hemen hemen aynı. Futbol açısından bakarsak gerçekten güzel hazırlanmış gollerdi. Ağır defansımızın arasına sızdılar ve kademe anlayışı da kayboldu. Sonuç bizim için hüsran oldu maalesef.

Yapılacak bir şey yok. Tek yapılacak olan hatalarımızdan ders alarak önümüze bakmak. Olumlu şeyler olmuyor değil zira. Takım son haftalarda iyi oynamaya da başladı. Rakibe oyunumuzu kabul ettiriyoruz artık. Şimdiye kadar kötü oynayarak, daha doğrusu oynanması gerektiği gibi oynayarak başarı sağladık. Ama insanın canını sıkan şey de şu; kötü oynarken gelen galibiyetlerin ardından çok iyi oynadığımız şu maçı kaybetmek iyi olmadı gerçekten.

Hakan resmen kendisini parçaladı galibiyet için. Erzurum deplasmanında cezalı duruma düştü maalesef. Kimse rakibin puan durumuna bakarak yorum yapmasın sakın. Gayet de iyi oynuyorlar. Özellikle orta alanları inanılmaz savaşıyor. Her zaman dediğim gibi, “Futbol satranca benzer. Orta alanı kaybederseniz, mat olursunuz.

Antalyaspor düşmanı çoktur bu alemde. Bizler yönetim, futbolcu, taraftar, şehir olarak biz olmuşken içeriden gelen, düşmanın bile yapmayacağı bir saldırı bomba gibi düştü camia gündemine. Ali Şafak Başkan da ne oldu ise apaçık koydu önümüze. Peki amaç nedir? Antalyaspor’un başarısı acaba birilerini üzüyor mu? İnsan düşünüyor.

Bizim başarılarımıza diğer takımlar üzülüyor. Sana ne oluyor evin içindeki kardeşim? Yapmayın, etmeyin. Biz birlik olalım derken, içeriden yıkmaya çalışmayın. Aile olalım, aile!