Bu Oyunla Büyük Takım Olunmaz

Üç haftadaki oyun bize bu ligde bırakın Avrupa’yı orta sıraları bile göstermez …

Bu Oyunla Büyük Takım Olunmaz
30 Ağustos 2017 07:54

3 haftadır izlediğimiz Antalyaspor hiç kimseye tat vermiyor. Yapılan dünyaca ünlü transferler bu oyun mantığı yüzünden bir işe yaramıyor. Rıza Çalımbay geçtiğimiz sezonun taktiğini uygulamaya devam ediyor.

1 gol atıp üstüne yatmak ve kontralardan gol aramak, sanki lige yeni çıkmış ilçe takımları gibi bir hale sokuyor koskoca Eto’olu Nasrili Antalyaspor’u.

Avrupa için yarıştığımız takımlara bakın. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon ve Başakşehir nasıl baskı kuruyorlar, rakibi ısırıyorlar. Bir de bizim takıma bakın. Kendi sahasında rakibi bekleyen, önde baskı kuramayan, defansif açıdan büyük zaaflar veren bir takım olduk.

Zeki’nin sakatlanmasıyla birlikte orta saha tamamen çöktü. Buraya acil bir transfer gerekiyor. 8 numara pozisyonunda oynayabilecek, hem defansif hem de ofansif olarak takımı rahatlatabilecek bir oyuncuya büyük ihtiyaç var. Böyle bir oyuncu bulununca takımdaki taşlar yerine oturabilir. Ama bunun eksiğini 2 sezondur yaşıyoruz.

Geçtiğimiz sezon göstermiş olduğu performansla “Milli Savunma Bakanı” unvanı alan Diego Angelo çok kötü oynuyor. Bir an evvel kendisine gelmesi lazım.

Bu yazıyı puan kaybettik diye böyle yazmıyorum. Yeni Malatyaspor maçını kazansak da aynı şeyleri yazacaktım.

Üç haftadaki oyun bize bu ligde bırakın Avrupa’yı orta sıraları bile göstermez. Acil olarak galibiyet serisine başlamamız lazım ama bu oyunla Galatasaray’dan fark yeriz, söylemedi demeyin.