Bu Nasıl Maç

Eğer Rıza Hoca ligde oynayacağımız diğer maçlarda da bu maçtaki bir tavır takınırsa vay halimize …

Bu Nasıl Maç
16 Ağustos 2017 09:29

Taraftar olarak takım ne kadar dipte olursa olsun umudumuzu kaybetmiyoruz hiç. Her zaman “Bu sefer olacak” diyerek başlıyoruz bir sonraki maç heyecanımıza. Sezon daha bugün başladı ve bizim yaşadığımız coşku gibi bir coşku, özlemimiz kadar özlem yoktu sahada.

Taraftar olarak avantajlıydık. Koskoca Beşiktaş Stadında sadece Antalya sesleri vardı. Gelin görün ki sahada 2-0’lık saçma bir oyun oynandı. Maç aşırı sıkıcıydı bana göre. Dediğim gibi aylardır bekledik bugünü ama sahada o heyecanı göremedik.

Maç başında Rıza Hocanın açıklamalarını dinledim. Eşime maçı kaybedeceğimizi söyledim o açıklamalar üstüne. Çünkü daha maça çıkmadan yenilginin mazeretlerini sundu Rıza Hoca. Hani Beşiktaş’ı favorisi ilan etmesine pek laf etmemiştim ama bu biraz fazla oldu bana kalırsa.

Açıklamasında Beşiktaş’ın şampiyon takım olduğunu, aramıza katılan futbolcuların nasıl performans göstereceğini bilmediğini üstü kapalı söyleyen laflar etti. Arada takıma güvendiğini de ayıp olmasın diye söyledi adeta. Bana mı öyle geldi, kötümser mi düşündüm diyeceğim ama sanmıyorum. Bu sefer olmadı hocam. Gerçekten olmadı.

Sınıfta da böyledir mesela. Sen çocuğu nasıl yönlendirirsen ona inanır gider. Mutsuz, durağan olursan onlar da sana uyar ve hevesi olmadan katılır derse. Sen hırçın olursan, onlar da seninle ya da arkadaşlarıyla tartışır, kavga eder. Sen ne kadar pozitif olursan başarıları ya da iyi davranışları da o kadar artar. Rıza Hoca isteksizdi, takım da ona göre oynadı. Allah korusun Hoca “Bu sene sadece düşmemeye oynayacağız.” dese, takım da sıralamayı 14’te bitirir.

Hocanın bu açıklamaları üstüne maçı Beşiktaş’ın almasına hiç şaşırmadım ben. O yüzden de heyecansız, çok durağan, skoru belli bir maç oldu benim için.

Eğer Rıza Hoca ligde oynayacağımız diğer maçlarda da bu maçtaki bir tavır takınırsa vay halimize… Dizimizi dövmemek için en fazla iki maç daha önümüze bakıp Hocaya veda etmeliyiz derim. Geçen sene çok acı geçti ilk haftalar, hatırlatayım.

Haftaya Akhisar’la maçımızın taraftar açısından güzel geçeceğini biliyorum. Takımınsa performansını şimdiden kestirmek zor. Zira Rıza Hoca bu sefer de Antalya sıcaklığı üzerine bir konuşma yapabilir çünkü. Bahane çok…

Bu haftanın maçında baş kahraman taraftardı bence. Bir söz söylemeye gerek yok taraftarımıza. Susmayan nefeslerine sağlık… Ayrıca İstanbul Emniyeti tarafından tartaklanan taraftarlarımıza da geçmiş olsun.

Buradan El Kabir’e diyet yapmasını öneriyorum bir de. Kilo vermek öncelikle sağlık için gerekli. Kaldı ki kendisi bir futbolcu, yani sporla benden daha çok ilgili. Eğer bir diyet önerisi isterse her zaman yardımcı oluruz. Bu da açık bir kapı ona.

Bir de maçtaki penaltı ne saçmaydı. Hakemin en hatalı kararıydı maçta bence. Gerçi tek hatalı kararı değildi. Beşiktaşlı mı kendisi, bilmiyorum.

Haftaya 2017-2018 sezonunu beklerken dilediğimiz tüm dileklerin ilk adımı olan üç puanı almak dileklerimle… Bakın yine umutla başlıyor sonraki maç haftası. Bu sevda “yedi” bizi…

 

 

 

 

ETİKETLER: