Bu Antalyaspor Çok Güzel

60. dakikadan sonra Antalyaspor çok zorlandı ve az daha elindeki maçı veriyordu. Demekki bu takımın ruhunda geriye bu kadar yaslanmak yok…

Bu Antalyaspor Çok Güzel
26 Şubat 2019 08:26

Sivasspor deplasmanında özellikle ilk yarıda Antalyaspor bu ligin üzerinde bir futbol oynadı.

İşleyen kanatları ve senelerdir eksikliğini hissettiğimiz forvet arkasında beyin görevi yapan Fredy ile çok daha iyi futbol oynuyoruz.

Bülent Korkmaz daha çok golü düşünen, daha çok atak yapan bir oyun anlayışıyla takımını sahaya çıkarınca bu takıma gönül veren bizler için izlemesi tadından yenmez oluyor.

60. dakikadan sonra oyunu rölantiye alan Antalyaspor çok zorlandı ve az daha elindeki maçı veriyordu. Demekki bu takımın ruhunda geriye bu kadar yaslanmak yok. Hücum edecek ve skoru bu şekilde elde edecek.

Umarım Bülent Hoca sezonun geri kalanında da aynı cesur taktikle rakiplerinin karşısına Antalyaspor’u çıkarır.

Bu sezon ilk defa Antalyaspor iç saha avantajını kullanamıyor. İstatistiklere göre iç sahada en az puan toplayan takım konumunda. İçeride oynayacağı kalan maçlarda bu istatistiği de olumlu şekilde değiştireceklerini düşünüyorum.

Ankaragücü maçında alınacak 3 puan, Antalyaspor için sezonun geri kalanınında gelecek sezonun planlamasını yapmaya başlamak anlamına gelir.

Cuma günü bu takım her zamankinden daha fazla şekilde desteği hak ediyor.

Sivasspor deplasmanında takımını yalnız bırakmayan cefakar Antalyaspor taraftarına ise ayrı bir parantez açmak gerek. Bu kadar uzak bir mesafeyi hem de Cumartesi öğle maçı için kat etmek her tribünün harcı değil. Hepsine tek tek “helal olsun” diyorum.