Böyle mi Olacaktı

Selin Antalya yazdı…

Böyle mi Olacaktı
6 Temmuz 2020 09:23

Maça adeta şampiyon olmuşuz ya da kupa finali oynuyormuşuz havası yaratılmış olarak başladık. Ben gerçekten bir müddet maçtan çok bu anlamsız görselliği, şöleni ve ne amaçla yapıldığını sorguladım.

Maça gelecek olursak, ilk on birimiz Hakan Özmert’in cezalı olması dışında aynıydı. Hakan’ın gereksiz çıkışlarından dolayı yediği kartlar yüzünden zor durumda kaldığımız bir maç daha yaşadık. Olsaydı farklı olurdu dediğim birçok pozisyon oldu.

Maçın tek heyecanlı anı, 7. dakikada Sinan’ın ters ayağına gelmesinden ötürü net pozisyonu kaçırmasıydı. Onun dışında ilk yarı ortada bir mücadele ile geçti.

Bu maçta fazla performans gösteremedik. Net pozisyonlara çok giremedik. Adeta Başakşehir’in üstün olduğu bir maç izledik. Bunun nedeni yazının başında da belirttiğim gibi, çok fazla şişirilmiş bir takım olmamızdı. 11 maçtır yenilmezlik önemli ama şampiyon gibi abartmanın, gösteri yapmanın takıma zarar vermekten başka bir faydası olmadı

Boffin bu maç birkaç net pozisyon çıkardı. Amilton ve Jahovic’in yokluğu ise maçın gidişatını etkiledi. Açıkçası ofansif anlamda istenileni veremedik. Podolski’den bu maç beklentimiz yüksek olmasına rağmen isteneni veremedi. Aynı şekilde kaptan Hakan Özmert’in eksikliğini hissettik. Bünyamin ise bu maç beni ilk kez hayal kırıklığına uğrattı. Umarım aynı hataları tekrar yapmaz.

Yediğimiz iki golde de defansın kademe hatası vardı. Veysel’in hataları da bizim için prestij kaybı oldu. Bunun akabinde Trabzonspor taraftarının sosyal medya üzerinden “Antalyaspor maçı sattı” söylemleri hiç hoşumuza gitmedi. Trabzonspor, önce Alanya’da 90+5. dakikada yediği gol ile aldığı beraberliği, ardından kendi sahasında Ankaragücü ile berabere kalmasını konuşmalıdır. Kendi başarısızlıklarını konuşmayıp bizim maçımıza yorum yapmalarını hadsizlik olarak görüyorum.

Çarşamba günü oynayacağımız Trabzon maçında önemli eksiklerimiz bulunuyor. Bunların başında Hakan ve Jahovic’in kart cezalısı olmasının yanı sıra Başakşehir maçında sakatlanıp oyundan çıkan Podolski ve Fredy’nin de Trabzonspor maçında oynayabileceğini düşünmüyorum. Bu kadar önemli bir maçta, bu kadar eksik futbolcu ile hocanın nasıl bir kadro çıkaracağı merak konusu oldu. Ben yine de her şeye rağmen Trabzonspor maçından en kötü bir puan ile ayrılacağımızı düşünüyorum.