Boşa Geçen İki Hafta

Çağ dışı kalmış adam adama savunma taktiği ile oyunu oynamaya devam edersek, transferlerin bize hiçbir faydası olmaz …

Boşa Geçen İki Hafta
23 Ağustos 2017 09:21

Bu sezona her zamanki gibi büyük umutlarla başladık ama 2 haftada yine karamsarlığa düştük. Beşiktaş ve Akhisar maçlarında oynanan rezalet oyunla geçtiğimiz sezonu arıyoruz.

Geçtiğimiz sezon yeteneksiz olarak gördüğümüz Mbilla’yı bu sezon arayacağız gibi gözüküyor. Mücadelesi, hırsı ve rakibi adeta ısırmasıyla takıma şevk veriyordu.

Yeni transferlerin takıma henüz katılmamış olması nedeniyle çok sert eleştiriler yapmak istemiyorum ama oynanan oyundan kesinlikle hiç kimse memnun değil.

Geçtiğimiz sezon ilk 7 haftada kaybettiğimiz puanların bize Avrupa’ya mal olduğunu ve aynı hataları bu sezon da yaptığımızı sanırım herkes görüyordur.

Rıza Çalımbay’ın ve futbolcuların maç sonu yaptığı açıklamalarda yaptıkları hatalardan bahsetmeleri memnuniyet verici.

Maç öncesi dünyaca ünlü yıldız Samir Nasri’yi transfer ettiğimizi öğrendik. İstanbul takımları dahil bütün takımlar yaptığımız transferlere gıpta ile bakıyor. Ama artık çağ dışı kalmış adam adama savunma taktiği ile oyunu oynamaya devam edersek, bu transferlerin bize hiçbir faydası olmaz.

Bu adamlara top oynatmamız lazım. Faullerle, sakatlıklarla maç temposunu düşürerek oynamaya devam edersek, bu yıldızların Mbilla’dan, Serdar’dan hiçbir farkı kalmaz.

Bu sezon lig her zamankinden daha güçlü. Yönetim de hedefi Avrupa olarak belirlediyse takımın daha iyi çalışması, daha konsantre oyun oynaması gerekiyor.

Oturmuş bir kadroya sahip olmamıza rağmen, izlediğimiz iki haftada sanki yeni kurulmuş takım görüntüsü verdik. Ben Rıza Hocaya da, takıma da sahip çıkılmasından yanayım. Ama 2-3 hafta daha böyle devam edersek, mali olarak sıkıntıya düşebiliriz.