Bizsiz Olmaz

Engin Erdem yazdı…

Bizsiz Olmaz
19 Şubat 2020 07:23

Kazanmaktan başka çarenin olmadığı maçlara artık teknik adamlar dengeli başlamayı tercih ediyorlar. Dengeli kelimesini biraz açacak olursak; başlangıç düdüğü çalar çalmaz saldırıya geçmek yerine önce bekleyip, görüp hatta çizip, tartıp ona göre hareket etmeyi daha çok tercih ediyorlar.

Tamer Hoca da böyle dengeli bir oyunla çıktı Kasımpaşa karşısına. N’dinga henüz hazır olmamasına rağmen pozisyon bilgisi ile iyi iş çıkardı. Celustka ve Chico arasına girerek topu alıp oyun kurmaya çalıştı. Özellikle Ufuk’un savunma yönünün daha kuvvetli olması, ve Ufuk’un geçiş oyunundaki pas alışverişine uygun bir oyuncu olmaması nedeniyle daha çok uzun topa yöneldi Antalyaspor.

Jahovic gerçekten tüm hava toplarını aldı desek yanlış olmaz. İlk yarı mağlup duruma da düşünebilirdi. Ama tam tersi de olabilirdi.Ortada fakat daha önceki gibi bireysel hatanın olmadığı bir keyifli bir ilk yarıydı.

İkinci yarı başındaki Ufuk ile Hakan’ın değiştirme hamlesi çok riskliydi fakat ne kadar çok faydalı olduğu maç sonunda göründü. Daha fazla hücum düşünen ve oyunu iyi okuyan, şut alternatifi olan bir oyuncu Hakan Özmert. Maçın kilit noktası da değişim anıydı.

Başından sonuna kadar izleyenler için keyifli bir maçtı. Hafta içi kupa yarı finali ile beraber uzun zamandır aranan keyifli ve mutlu anlar geri geldi diyebiliriz.

Zaten Antalya şehrinin futbol takımı her zaman Süper Lig’de olmalı. Her zaman en yukarıda mücadele etmeli. Düşüşler ve çıkışlar olacaktır fakat ne olursa olsun destek olmak, desteği bırakmamak gerekli; zaten işin güzelliği de bu. Keyfini yaşayalım.

ETİKETLER: ,