Biz Böyle İyiyiz

Biz takım ile tribün olarak omuz omuza verip bunu başardık. Bazı şeyler için dünya yıldızlarına gerek olmadığını da anlamış olduk …

Biz Böyle İyiyiz
27 Aralık 2017 08:27

Bizim için çok mükemmel bir üç puan oldu. Alanyaspor’a karşı son maçlarda şansımız hiç tutmuyordu. Maç öncesi Eto’o’nun olmaması bizim için dezavantajdı. Nasri ve Menez isimli oyuncuların olmaması ise avantajdı. 1-0 yenik duruma düşünce tribünler vitesi arttırdı. Daha sert destek verilmeye başladı. Desteğin agresifliği artınca takım da vitesi arttırdı. Bu da skora yansıdı ve geriden gelip maçı kazandık.

El Kabir için bir paragraf yazmam gerekli… Müthiş çabaladı. Harika pozisyonlar yarattı ama topu bir türlü kaleye sokup, skor üretemedi. Ama benim için o gün o sahada verdiği savaş yeterlidir. “Böyle oynasın canımızı yesin” deriz ya, aynen öyle işte.

Alanyaspor takımı çok iyi kontraya çıkan bir takım… Bu takıma karşı yenik duruma düşüp de maçı çevirmek çok zordur. Biz takım ile tribün olarak omuz omuza verip bunu başardık. Bazı şeyler için dünya yıldızlarına gerek olmadığını da anlamış olduk. Biz yeter ki birlikte inanalım, karşımızda kimse duramaz.

Nazım’ın 1-0 mağlup durumdayken bir kademeye girişi var ki, maçın kırılma anıydı belki. Bu pozisyon için de Nazım’a bu satırlardan teşekkür ediyorum.

Cuma akşamı oynanan maça çok iyi sayıda geldi taraftarımız. Pazar günü çok daha uygun saatte, sıralamanın üstlerinde gezen takımların taraftarları ise bizim yarımız kadar yoklardı. Tribünlerimiz müthiş bir destek verdi. Bana göre galibiyetin mimarı taraftardır. Bu satırlardan bu maçı çevirmemizdeki en büyük etken olan renktaşlarıma teşekkür ediyorum. Sahada yenilebiliriz ama tribünde asla teslim olmayız.