Bir Başkanın Karnesi

Doğancan Ataş yazdı…

Bir Başkanın Karnesi
10 Nisan 2023 12:00

Antalyaspor’da sportif sürecin milli ara ve BAY geçen hafta ile sessizlik ile geçmesi sırasında başkan değişimi yaşandı. Aziz Çetin görevi bırakırken yeni başkan Sabri Gülel oldu.

31 Mayıs 2021’de göreve gelen Aziz Çetin, yönetimi boyunca sadece iki teknik direktör ile çalıştı. 2021-2022 sezonuna Ersun Yanal ile başlayan Aziz Çetin yönetimi, aynı sezonun 9. haftası ile beraber radikal bir kararla görevi Nuri Şahin’e devretti ve görevi bırakana kadar da aynı isimle devam etti.

Aziz Çetin görevde olduğu sürece Süper Lig’de toplam 63 maça çıkan Antalyaspor bu maçlarda 24 galibiyet, 15 beraberlik ve 24 mağlubiyet aldı.

2021-2022 sezonunda Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek finale kalan Antalyaspor, bu sezon ise son 16 turunda kupaya veda etti.

Aziz Çetin döneminin sportif kısmı bu şekilde sona erirken, yeni başkan Sabri Gülel’in karnesini önümüzdeki zaman Antalyaspor camiasına gösterecek. Tabi bunlardan önce camiayı ilgilendiren son dönemlerdeki haberlerin cevap bulması çok önemli. Bunlar haberden de öte camianın yakın geçmişini ve geleceğini etkileyecek önemli sorular:

  • 200 milyon ile devralınan borç nasıl ve neden 500 milyon TL oldu?
  • Son 5 aydır ödenmeyen futbolcu maaşlarının ödenmeme sebepleri nedir?

Saha içini ve kulübün geleceğini direkt etkileyecek bu soruların cevaplarının camia ile şeffaf bir şekilde paylaşılması Sabri Gülel yönetiminin başarısını da bizzat etkileyecektir.