Beşi Bir Yerde

Levent Sağlam yazdı…

Beşi Bir Yerde
23 Eylül 2019 08:56

Kasımpaşa-Antalyaspor maçının en şansız ve en şanslı olanı herhalde Kasımpaşa hocası Kemal Özdeş’ti. Zira daha ilk yarıda ideal on birinden üç tane futbolcusunu sakatlıktan dolayı zorunlu değiştirdi. Bu durum, onun için şanssızlıktı. Daha sonra kulübeden oyuna dahil olan futbolcularının koyduğu katkılarla da üç puanı aldı. Şanslıydı.

Şüphesiz sahanın en iyisi, iki gol ve bir asistle oynayan Mame Thiam’dı.

Antalyaspor ise tel tel döküldü. Ne oynadığımız, ne yaptığımız belli olmayan bir oyun oynadık. Kasımpaşa genelde ataklarını bizim sağ kanadımızdan yaptı. Sahada geçen haftalarda kötü olan futbolculara bu hafta Diego ve Nazım da dahil oldu. Bu büyük bir tehlike.

Kayseri maçından sonra ne demişti Bülent Korkmaz: “Doğru yoldayız” Hocam, doğru yolda falan değiliz. Kimse kimseyi kandırmasın. Son beş haftada oynadığımız en kötü maçımız Kasımpaşa maçıydı.

Hani dedik ya, BEŞİ BİR YERDE diye, beş haftada rakiplerimizden aldığımız puan sadece beş. Önümüzdeki hafta içeride oynayacağımız bir başka rakip de Yeni Malatyaspor. Bu maç sonunda da puanımız maksimum sekiz veya altı puan olur. Veya beş puanda kalırız ki zaten bundan sonra fikstür zorlaşıyor.

Kıssadan hisse, haddime değil fakat bu saatten sonra devre arasına kadar transfer yapma şansın veya futbolcu değiştirme şansın yokken, bence yol yakınken karşılıklı helalleşmek en iyisi olur.

Bir takımın atanı ve tutanı iyi olacak” derler, bu sebepten ötürü aklıma merak ettiğim bir sürü soru geliyor:

*Doukara’nın satışından kulübün kasasına ne kadar girdi?

*Mevlüt’ü niye alamadık?

*Dala ve Gustavo’nun maliyetleri nedir?

*Doukara’yı takımda neden tutamadık?

*Korkunun ecele faydası yok, ya düşersek? Doukara’dan gelen rakamla bir alt ligden çıkmak için takım kurabilecek miyiz? O vakit bu kulüpte bu futbolculardan kaçı kalır? Kaçı gider ?Bu futbolcuların alacaklarını Doukara’dan gelen rakamla ödeyebilecek miyiz? Tabi ki hayır.

Başka sorum yok. Kalın sağlıcakla.