Beklenti Azaldı

Yani musluğu kıstık. Epey de kıstık hatta. Şimdi hedef 40 puan civarlarına bir an evvel gelmek olacak.

Beklenti Azaldı
22 Ocak 2019 08:28

Devre arası transfer döneminde birçok oyuncu ile yollarımızı ayırdık. Aslına bakarsanız gidenlerden “Keşke gitmeseydi.” diyebileceğim kimse de yoktu. Malumunuz, maddi durum ortada… Ligin ilk yarısında da umulandan bir hayli fazla puan topladık ve bir mucize olmazsa bu sezon Süper Lig’den düşmeyeceğiz. Giden oyuncular maalesef verim alamadığımız oyunculardı. Sadece Maicon’dan bahsedeyim… Bu sezon gerçekten hiç verim almadık. Takımda da yanlış bilmiyorsam 1.7 Milyon Euro garanti parası olup en fazla ödeme yapılan oyuncuydu. Bu performans ile kalmaması iyi oldu.

 

Yani musluğu kıstık. Epey de kıstık hatta. Şimdi hedef 40 puan civarlarına bir an evvel gelmek olacak.

 

Kayseri maçında özellikle defansın göbeğindeki eksik oyuncular can sıkıcıydı. Yalnız maça çift forvet ile başlamak bence hataydı. Tamam, dizilişte bu iki oyuncudan birisi biraz daha orta akan ile forvet arası oynadı lakin verim alamadık. Bizim takımımızda bu bölgede oynayacak oyuncu Hakan. Ama maça çift forvet ile başlayınca Hakan biraz daha geride oynadı. Biraz daha Zeki ile yakın oynadı ki bu bizim ofansta işimizi çok zorlaştırdı. Pozisyon üretme konusunda zaten ligin en kötüsü olan takımımız tamamen kontrolü rakibe verdi. Halbuki çift forvet başlamak yerine Hakan forvet arkası oynasa, Zeki’nin yanına da Charles monte edilseydi çok farklı olurdu. Hoş, Kayserispor da korkusundan bir türlü üzerimize galibiyet için gelemedi. Aslında geldiler ama az kişi ile geldiler.

 

Ligin ikinci yarısında bu tarz futbola alışmamız gerekiyor maalesef. Yedek kulübesi zaten çok dardı. Şimdi alternatif olarak da çok az oyuncumuz kaldı. Maalesef biraz sıkıcı haftalar yaşayacağımızı ama 40 puan civarına geldiğimiz anda da futbol olarak tam tersi bir anlayış olacağını düşünüyorum. İnşallah yanılırım ben, Antalyaspor bu, bilirsiniz ki tam ters köşeye yatırmayı çok iyi bilir.