Basiretimiz Bağlandı

27 Ağustos 2019 08:57

Evren İlkdoğan yazdı…

Cehennem gibi bir hava,  sauna gibi stadyum içi,12-13 bin dolayında Antalyaspor taraftarı… Sezonun ilk maçına böyle bir ortamda başladık.

İlk 15-20 dakika rakip kaleyi bunalttık ama golü bir türlü bulamadık. Pivot forvet eksikliğimiz maçın her dakikasında kendini hissettirdi. Yapılan değişikliklerde fayda getirmeyince iç sahada hiç beklemediğimiz bir mağlubiyet alarak geçen hafta alınan ekstra 3 puanı harcadık resmen.

Aslında maç 62. dakikada Paul Mukairu-Gelson Dala değişikliğiyle bitti. O dakikadan sonra rakip kalede ciddi bir tehlike yaratamadık. Devamlı kanatları kullanan bir takımda, hücumun en uzun boylu ismini çıkarıp, Gelson Dala’yı oyuna sokunca rakip defans oyuncularını da rahatlattık. Oysa Gelson Dala defans veya orta sahadan birinin yerine girmiş olsaydı, Paul’ün indirdiği toplarda tehlike yaratabilirdi.

Dün gece olumlu olan herhalde hiçbir şey yoktu.

Kendi kalemize gol attık, penaltı kaçırdık, tribünlerde herkes kendi kafasına göre bağırdı ve ortaya uğultudan başka bir şey çıkmadı. Haliyle rakibe baskı kuramadık.

3 yeni transferimizi 15 gün önce takıma katmış olsaydık eğer, dün maçtan 3 puanla ayrılan taraf Antalyaspor olurdu. Transferde geç kalmamızın cezasını iç sahada elimizle verdiğimiz 3 puanla ödedik.

15-20 gün sonra yeni transferlerin uyum sağlamasıyla beraber takımın çok daha iyi olacağından şüphem yok. Bu konuda Bülent Korkmaz’a da güvenim yüksek.

Bülent Korkmaz’a eleştiride bulunacağım konu, içeride kapanan takımlara karşı B planının olmaması. Geçen sene de aynı sıkıntıları yaşadık ve iç sahada başarılı bir sezon geçirmedik. Bu seneki görüntümüz puanları yine daha çok deplasmandan getireceğimiz şeklinde. Bununla ilgili yaşadığımız sıkıntıya çözüm bulmasını gerektiğini düşünüyorum.

Haftaya Konyaspor deplasmanı önemli. Orada yenemiyorsak bile yenilmeden Antalya’ya dönmeliyiz.

Son paragrafta Antalyaspor Store ile ilgili eleştirim olacak. Akşam 20.00 gibi storedaydım ve içerisi hayli kalabalıktı. İnsanlar yeni sezon lacivert formamızı almak için gelmişlerdi ve formanın S-M-L bedenleri yoktu. Maç günü Antalyaspor Store’un elinde forma stoğu nasıl olmuyor, ben çözemedim maalesef. Sorduğumda aldığım cevap “çok talep oldu ve çarşamba günü tekrar gelecek” şeklindeydi. Talebin olacağı zaten belli değil miydi? Onlarca insan oradan alışveriş yapamadan çıktı, ben dahil. Umarım bu sıkıntıyı bir dahaki store ziyaretimizde yaşamayız.