Barcelona’da Piknik Antalya’da Passolig

O beton üzerinde orucunu açan, Antalyaspor’u para verip desteklemeye gelen taraftarlardan utanın…

Barcelona’da Piknik Antalya’da Passolig
14 Mayıs 2019 08:59

Tam turnikelerden geçip stadyuma girecektim ki, Passolig kartımın çipi bozulduğu için giremedim. Tek geçişlik kart almak için gişeye gitmem gerekiyordu. Gişe sırasında beklerken elli yaş üzeri bir Türk çift maç için bilet almaya çalışıyorlardı. Passolig kartları olmadığı için alamadılar. Vazgeçmediler, sağa sola sormaya başladılar. Nereden alınıyor bu Passolig? Bir genç tarif etti, prosedürleri saydı. O kadar prosedür vardı ki tamamlayana kadar maç bitecekti. Tabi sinirlendiler. Hanımefendi “Barcelona’da insanlar maç izlemeye pikniğe gider gibi gidiyorlar. Yiyeceklerini alıp birkaç güzel saat geçiriyorlar” dedi. Türkiye’de Passoligi olmayan ve maça giremeyen hanımefendi… Beyefendi de ardından “Ben bunları yapana kadar gide,r oturur, bir kafede maçı güzel güzel seyrederim.” dedi. Haklılar mıydı? Sonuna kadar haklılardı. Türk futbol yapısı, futbolun bir eğlence olduğunu ne yazık ki bizlere de unutturmuştu.

Bursaspor maçına geçersek, pozisyonu olmamasının yanında yürüyecek hali olmayan futbolcu topluluğu Bursaspor’un maçı çok rahat kazanmasını sağladı. Maç sonunda sosyal medyadaki serzenişlere yöneticilerin tepkisi ise şaka gibiydi.

Tek kelime yazacağım. O beton üzerinde orucunu açan, Antalyaspor’u para verip desteklemeye gelen taraftarlardan utanın. Yazık.