Baklava Yasaklanmalı

Önemli bir maçtan önce hafta içi antrenmana ziyarete gidildiğinde ne zaman takıma baklava ikram edilse takım mağlup oluyor …

Baklava Yasaklanmalı
26 Nisan 2017 08:25

İki haftadır beklediğimiz ve bizim ligdeki konumumuzu belirleyecek maçta farklı bir skorla mağlup olduk.

Öncelikle neden böyle bir başlık attım biraz ondan bahsediyim. Tribünde bulunan çoğu renktaşımız bilir ki önemli bir maçtan önce hafta içi antrenmana ziyarete gidildiğinde ne zaman takıma baklava ikram edilse takım mağlup oluyor. Trabzonspor maçı öncesi hafta içinde üç veya dört farklı günde ziyarete gelen herkes baklava ikram etti takıma. Birkaç örnek vereceğim bu baklava ikramı konusunda: Galatasaray ve Trabzonspor maçı haftası takıma baklava ikram edildi, mağlup olduk. Fenerbahçe ve Konyaspor maçında baklava ikram edilmeyince Fenerbahçe’yi mağlup ettik, Konyaspor maçında ise 9 kişi kalıp yaklaşık 30 dakika bu şekilde oynadığımız maçtan puan çıkarmayı başardık. Katılırsınız katılmazsınız ama benim düşüncem bu konuda böyle. Baklava uğursuzluk getiriyor bize.

Maça dönersek ilk 20 dakika müthiş baskı kurduk ama gol bulamadık. Daha sonrasında Trabzonspor oyuna ortak olmaya başladı. İkinci devre kontra ataktan rakip 1-0 öne geçti. İşte bu golden sonra maç tam da Trabzonspor’un istediği hâli aldı. Biz baskı kurdukça rakip kontra atakla sonuca gitmeye çalıştı ve başarılı oldular da. Önce kornerden Uğur Demirok skoru 2-0’a getirdi, sonra yine kontra ataktan Rodallega şık vuruşla skoru 3-0’a getirdi. Rodallega’nın sevdiği rakiplerden birisiyiz sanırım çünkü geçen sezon Akhisarspor’da forma giyerken bize röveşata ile gol atmıştı. Takımın mücadelesinden ise memnunum. Sadece skora yansıtamadık. Hakem ilk yarı fena değildi ama ikinci yarı çileden çıkardı bizi. Bu kaçıncı maç sezon başından beridir, sayamadım.

Rıza Hocaya kızanlar oluyordu verdiği demeçlerde “Neden hedefimizin Avrupa Kupası olduğunu dile getirmiyor.” diye. Bence hiç telaffuz etmemesi en doğrusuydu. Çünkü elindeki kadroyu kendisi kurmadı. Bizi ligin dibinden aldı ve elindeki kadrodan şimdiye kadar maksimum verimi aldı. Avrupa Kupasından bahsedip gidemezsek büyük hayal kırıklığı yaşarız. Hedefimizden çok uzaklaşmadık ama Trabzonspor’un form durumu ve bizi bekleyen zorlu maçlardan dolayı endişe etmemiz normal.

Asıl büyük hedeflerimiz önümüzdeki sezon için ama altı maçımız kaldı. Toplayabildiğimiz kadar puanı toplayıp ligi en iyi yerde bitirmeye bakalım. Avrupa ümidimiz hala var, neden olmasın?