Avrupa Hayali

Erzurumspor maçından alınacak olan 3 puan, Avrupa kapılarının Antalyaspor için sonuna kadar açılması anlamına geliyordu…

Avrupa Hayali
30 Nisan 2019 08:56

Erzurumspor maçından alınacak olan 3 puan, Avrupa kapılarının Antalyaspor için sonuna kadar açılması anlamına geliyordu.

Erkenden gol bulduk, sonrasında ikinci golü bulacakken rakibin üzerine gitmedik. 2. yarı anlık bir dikkatsizlikle penaltıdan golü yedik ve sonrasını anlatmaya bile gerek yok.

3 puana ihtiyacı olan 2 takım beraberliğe yattı resmen ve bu sonuç bence 2 takıma da yaramadı.

Peki Antalyaspor Avrupa kupalarına katılmak istiyor mu? Bunun avantajları ve dezavantajları nedir?

Öncelikle sezonu mayısta açıp ilk resmi maça haziran ayında çıkmak ciddi sıkıntı. Bunun problemlerini geçen sene Osmanlıspor, bu sene ise Akhisarspor aynı sıkıntıları yaşadı.

Avrupa heyecanını yaşamak ise şehri ayağa kaldırıp, şehrin prestiji ve takıma ilgisinin artması açısından son derece değerli. Başkanımızın altını çizerek bahsettiği hedefleri sırasıyla koymak ve adım adım planlı şekilde gitmek söylemi son derece yerinde. Taraftar olarak bizler bu şansı değerlendirmek istiyoruz haliyle ama mantıklı düşününce kulübün geleceği için bir risk taşıdığı gerçeğini gözardı edemeyiz.

Benim en büyük eleştirim sahada oynanan futbola. Seyir zevki olmayan bir futbol dolayısıyla izleyici sayısını da minimuma indiriyor. Şahsi fikrim Antalyaspor’un maçlarındaki ciddi taraftar sayısı düşüşündeki temel neden, sahada oynanan kötü futbol.

Bülent Korkmaz’ın seyir zevki veren bir Antalyaspor’u gelecek sene inşa etmesi gerekli. Bu sene son 4 maçta gelecek senenin oyun planından ufak da olsa ipuçları verecek bölümler izlemek en büyük hayalim. Bülent Korkmaz’ın oyun anlayışı yüzünden oluşan umutsuzluğumu sanırım bu ancak giderebilir.