Masterler Şampiyonası’na Antalyaspor Damga Vurdu

Antalyaspor’un tecrübeli atleti, İzmir’den üç birincilik ve iki Türkiye rekoru ile ayrıldı.

Masterler Şampiyonası’na Antalyaspor Damga Vurdu
21 Ağustos 2023 13:32

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Masterler Şampiyonası ve Olimpik Deneme Yarışmaları 19-20 Ağustos 2023 tarihlerinde İzmir Atatürk Stadı’nda gerçekleşti. Yarışlara katılan Antalyaspor’un tecrübeli atleti Ayşe Çiçek Solon Şensoy, İzmir’den toplamda üç birincilik ve iki Türkiye rekoru ile ayrıldı.

Şampiyonanın ilk günü sabah saatlerinde koşulan 100 metre yarışında kendi yaş kategorisindeki tüm rakiplerini geride bırakan Şensoy, 21.20’lik derecesi ile birinci olurken aynı zamanda 80 yaş kategorisinde yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu. Aynı gün öğleden sonra gerçekleştirilen gülle atma yarışında da piste çıkan kırmızı beyazlı atlet, elde ettiği 5.9’luk derece ile birinci olurken; bir 80 yaş kategorisi Türkiye rekoru daha kırdı.

İzmir’de birinci günü iki Türkiye Rekoru ve iki birincilik ile kapatan başarılı sporcu, ikinci gün öğlen saatlerinde start verilen 200 metre yarışındaki 55.3’lük derecesi ile bir birincilik daha kazanarak madalyalarına bir yenisini daha ekledi.