Çiçek Solon Şensoy’dan Şampiyonada Milli Gurur

Antalyaspor’un başarılı atleti, İzmir’den iki birincilik ve bir Türkiye Rekoru ile ayrıldı.

Çiçek Solon Şensoy’dan Şampiyonada Milli Gurur
5 Eylül 2023 14:35

Masterler Balkan Atletizm Şampiyonası’nın 32.si 1-3 Eylül 2023 tarihleri arasında İzmir Halkapınar’da bulunan Atatürk Stadı’nda gerçekleşti. 100 ve 200 metre mesafede piste çıkan Antalyaspor’un başarılı atleti Ayşe Çiçek Solon Şensoy, İzmir’den iki birincilik ve bir Türkiye Rekoru ile ayrıldı.

Şampiyona, Türkiye’nin yanı sıra Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Kosova, Moldova, Karadağ, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Slovenya’dan toplam 484 atletin mücadelesine sahne oldu.

İlk gün koşulan 100 metre yarışında 60, 65, 75 yaş kategorisindeki yarışçıları gerisinde bırakarak 20.49’luk derece ile birinci olan Şensoy, bu sonuç ile kendi yaş grubu olan 80 yaş grubunda yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu.

Şampiyonanın son günü öğlen sıcağında koşulan 200 metre yarışında da başlangıç çizgisinde yerini alan kırmızı beyazlı rekortmen, bu mesafeyi de 49.98’lik derece ile en ön sırada tamamladı ve bir altın madalya daha kazanarak madalya sayısını ikiye yükseltti.

Ay yıldızlı forma ile çıktığı yarışları en ön sırada bitirerek 32. Masterler Balkan Atletizm Şampiyonası’nda milli gurur yaşatan tecrübeli sporcu, sezon boyunca sürecek yeni yarışlar için hazırlıklarına devam ediyor.