Antalyasporlu Atlet Altın Hedefine Ulaştı

Antalyaspor atletizm takımı, U18 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’ndan bir altın madalya ile ayrıldı.

Antalyasporlu Atlet Altın Hedefine Ulaştı
29 Şubat 2024 11:23

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen U18 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası federasyonun 2024 faaliyet takviminde planladığı üzere 24-25 Şubat 2024 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti. Şampiyonada yarışan Antalyasporlu atletlerden Selma Dönmez, İstanbul’dan altın madalya ile ayrılırken Ömer Çağrı Aktan ve Yaren Çevik birer dördüncülük elde ettiler.

Bakırköy ilçesinde bulunan TAF Atletizm Salonu’nda 58 ilden 346 kadın ve 486 erkek sporcunun madalya mücadelesi verdiği organizasyonun 200 metre yarışı için başlangıç çizgisine gelen 2007 doğumlu Selma Dönmez yarış sonunda 25.53’lük derecesi ile bitiş çizgisine ilk ulaşan isim oldu ve altın madalya kazandı.

Geride bıraktığımız ocak ayında yine İstanbul’da düzenmiş olan U20 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda kendinden yaşça büyük rakiplerine karşı mücadele eden ve o yarışta 200 metre mesafeyi 5. Sırada tamamlayarak kendi yaş kategorisi için madalya hedefine odaklanan Selma Dönmez, U18 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda altın madalya hedefini gerçekleştirmiş oldu.

Öte yandan İstanbul’da yarışan diğer Antalyasporlulardan Ömer Çağrı Aktan 200 metre yarışını 4. sırada tamamlarken; 3 Adım Atlama yarışında performans gösteren Yaren Çevik ise Ömer Çağrı gibi İstanbul’da dördüncü sırayı alan bir diğer atlet oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 2024’ün Şubat ayı ile birlikte başlayan ve çeşitli yaş kategorilerinde düzenlenen Salon Atletizm Şampiyonaları U18 kategorisi yarışlarının ardından tamamlandı. Sırasıyla U14, U16, U18, U20 ve Masterler kategorilerinin tamamından çeşitli klasmanlarda derecelerle ayrılan Antalyaspor atletizm takımı yeni hedefleri için antrenmanlarına devam ediyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.