“Aşk”a Kavuşanlar

Fahrettin Kayan yazdı…

“Aşk”a Kavuşanlar
15 Haziran 2020 08:52

Aylar sonra aşkımıza kavuştuk. Hem de 3 puanla…

Özlemek güzeldir, hele sonunda böyle mutlu kavuşmalar varsa.

Yaklaşık 3 ay futboldan uzak kalmışken, bizler bile mental olarak özlediğimiz futbola ısınmaya çalışırken, futbolun içindeki dinamikler futbolcular ve teknik adamların tekrar konsantrasyonunu sağlaması ve adapte olması biraz süre alacak.

Böyle bir dönemde kazanmak, hele de Beşiktaş gibi bir takıma karsı kazanmak çok önemliydi.
Bir süre evlerden çalışanların mesaiye döndüğü bu günlerde işe adaptasyon sorunu yaşarken, haftalardır evlerinde kendi çabalarıyla hazırlanan ve lig motivasyonundan uzak futbolculardan hemen yüksek performans beklemek hayalcilik olurdu.

Tamer Hocanın geldiği günden beri en iyi yaptığımız iş olan hızlı hücumlarla sonucu bulduk. 2-0’dan sonra kaçan fırsatlarla çok daha rahat kazanabileceğimiz maçta harcadığımız pozisyonlar ve süre ilerledikçe fazla geriye çekilip topu daha çok Beşiktaş’a bırakmamız maçı strese soktu. Haftalar sonra televizyondan da olsa kavuştuğumuz Antalyamız, stresi iliklerimize kadar hissettirip bizi tekrar futbol tutkusuna çekmeyi başardı.

Dünyada lige tekrar başlayan bütün ülkelerde olduğu gibi bizde de maçlarda orta saha mücadelelerinin düşük ve orta sahaların hızlı geçildiği, daha çok mücadelelerin savunma ile hücum hatları arasında geçtiği bir futbol mantalitesine doğru evriliyoruz.

Hızlı oyuncuların ve teknik kapasitesi yüksek oyuncuların maça direk etki ettiği, fiziki mücadelenin ve savaşma gücünün ikinci planda kaldığı bu dönemde, son sezonların en teknik ve hızlı oyuncularına sahip kadromuzla ligde oldukça avantajlı bir durumdayız.

Böyle bir akşamda Sinan, Podolski gibi teknik oyuncuların Amilton gibi hızlı oyuncularımızla uyumuyla hücumda istediğimizi elde ederken, defansta ise Boffin’in ördüğü duvar ve özellikle Veysel’in yüksek konsantrasyonu sayesinde skoru korumayı başardık ve çok önemli bir 3 puanı aldık.

Her zaman istikrarın ne kadar önemli olduğundan bahsederiz ama bu son 8 haftada ligde çok sürpriz sonuçlar yaşayacağız. Performans iniş çıkışları ve seyircisiz oynamanın sonucunda yaşanacak motivasyon değişimleri, maçlarda beklenmedik sonuçlara gebe olacak.

Biz bu hafta aldığımız 3 puanla ligin rahat bölgesine ulaştık. Artık inşallah bundan sonraki maçlarda olabildiğince puanı toplayıp ciddi sakatlıklar yaşamadan bu enteresan sezonu tamamlarız.

Son söz ise maç öncesinde Antalyaspor hakkında atıp tutan ya da maçın skorunu hakkında yorum yapan bazı yorumculara… Artık Antalyaspor hakkında konuşurken bundan sonra iki kere düşünürsünüz herhalde.