Antalyaspor’un Kurtuluş Reçetesi

30 Aralık 2019 08:22

Evren İlkdoğan yazdı…

Ligin ilk yarısını ummadığımız şekilde düşme hattında bitirdik. 10 haftadır kazanamıyoruz.

Teknik direktör değişikliği, pozitif anlamda hiçbir şey katmadı Antalyaspor’a.

Sene başındaki hatalı transfer politikasının (forvet transferindeki hatalar) etkisini 17 hafta boyunca hissettik.

Bu takımın bu sene öyle veya böyle bir şekilde ligde tutunması, kulübün geleceği için çok önemli.

Ligin ilk yarısında yapılan hataları sene sonunda konuşmak üzere ertelemeli ve kalan 17 haftada ne yapılmalı, bunları tartışmak gerekli.

Antalyaspor’un Kurtuluş Reçetesi başlığı altında şahsi fikrimi madde madde yazmak istiyorum.

  1. Tomas gönderilmeli, ligde tutunma savaşını daha önce defalarca vermiş, yerli ve tecrübeli bir hocayla anlaşılmalı. Benim tercihim Hikmet Karaman.
  2. Eksik mevkilere en az 5 tane ilk 11 oynayabilecek isim transfer edilmeli. Benim fikrim en az 1 stoper, bir oyun kurucu, 2 forvet ve iyi bir kanat oyuncusu.
  3. Her maça final havasında hazırlanılmalı, özellikle iç saha maçlarında en azından 15 bin ortalamayı tutturmak adına şehrin bütünleşmesi sağlanmalı ve bunun için yönetim gereken tüm şartları sağlamalı. Deplasmanlarda zaten bu tribün gerekeni yapacaktır.
  4. Yönetimin saha içinde ve dışında hakem hataları ile dış etkenler gibi konularda her konuda sergilediği dik duruşa devam etmeli, hatta mümkünse daha fazlasını yapmalı.
  5. Vali, belediye başkanları, tüm odaların ve yetkili kuruluşların başkanları bir bütün olmalı ve Antalyaspor’un vereceği bu mücadelede maddi ve manevi olarak takımın destekçileri olmaları.

Bu işin artık şakası kalmadı. 17 final maçına çıkacağız. Doğru transfer politikası ve hoca transferiyle buradan kurtulabileceğimize inanıyorum.

Yapılacak transferlerin günü kurtaracak isimler olacağını varsayarak, uzun süreli kontratlar imzalanmaması da önemli. Buna yönetimin dikkat edeceğine inanıyorum.

Savaşımız başlıyor, safları sıklaştırma vakti!